вологість:
тиск:
вітер:
Китай звинуватив Індію в заграванні з питанням спадкоємності Далай-лами (ВІДЕО)
Спадкоємність тибетського духовного лідера Далай-лами є каменем спотикання у відносинах між Китаєм та Індією, заявило в неділю посольство КНР у Делі. Тим часом міністр закордонних справ Індії готується до першого після смертоносних прикордонних зіткнень 2020 року візиту до Китаю.
Ю Цзін, представник китайського посольства, заявив у соціальній мережі X, що деякі представники стратегічних і академічних кіл Індії зробили «недоречні зауваження» з приводу реінкарнації Далай-лами.
Останніми днями індійські аналітики зі стратегічних питань і один із міністрів уряду підтримали заяви Далай-лами про його наступника.
«Як професіонали в галузі міжнародних відносин, вони повинні повністю усвідомлювати делікатність питань, пов'язаних із Сіцзангом», — сказала Ю, використовуючи китайську назву Тибету.
«Реінкарнація і спадкоємність Далай-лами по суті є внутрішньою справою Китаю», — додала вона.
«Питання, пов'язане з Сіцзангом, є каменем спотикання в китайсько-індійських відносинах і стало тягарем для Індії. Граючи "картою Сіцзанга", ви в кінцевому підсумку завдасте шкоди самим собі».
Міністр у справах парламенту і меншин Індії Кірен Ріджіджу, який сидів поруч із Далай-ламою під час святкування його дня народження тиждень тому, заявив, що як буддист, який практикує, він вважає, що тільки духовний гуру і його офіс мають право ухвалювати рішення про його реінкарнацію.
4 липня, за два дні до дня народження Далай-лами, міністерство закордонних справ Індії заявило, що Нью-Делі не займає жодної позиції і не висловлюється з питань, що стосуються вірувань і релігійних обрядів.
Тибетці вірять, що душа будь-якого високопоставленого буддійського ченця реінкарнується після його смерті, а Китай заявляє, що спадкоємність Далай-лами також має бути схвалена його лідерами.
Далай-лама живе у вигнанні в Індії з 1959 року після невдалого повстання проти китайського правління в Тибеті, і індійські експерти з міжнародних відносин кажуть, що його присутність дає Нью-Делі важелі впливу на Китай. В Індії також проживає близько 70 000 тибетців і перебуває тибетський уряд у вигнанні.
15 липня міністр закордонних справ Індії С. Джаішанкар візьме участь у регіональній нараді з питань безпеки в рамках Шанхайської організації співробітництва в Тяньцзіні на півночі Китаю і проведе двосторонні зустрічі в кулуарах.

Новини рубріки

У РФ "тиха" мобілізація: працівників МНС змушують охороняти військові об’єкти
14 липня 2025 р. 14:32

Армія КНДР покращила свої можливості після війни в Україні, – The Times
14 липня 2025 р. 14:32

У Польщі 235 тисяч осіб викличуть на військово-лікарську комісію – ЗМI
14 липня 2025 р. 14:27