ЄС відкладає заходи у відповідь на тарифи США, а Трамп вимагає від торговельних партнерів нових поступок (ВІДЕО)

14 липня 2025 р. 09:37

14 липня 2025 р. 09:37


Європейський союз заявив у неділю, що продовжить призупинення заходів у відповідь на тарифи США до початку серпня та продовжить наполягати на врегулюванні шляхом переговорів. Тим часом адміністрація президента США Дональда Трампа зажадала від торгових партнерів додаткових поступок.

У суботу Трамп заявив, що з 1 серпня запровадить 30-відсоткові тарифи на більшість імпортних товарів з ЄС і Мексики, залишивши їм менше трьох тижнів на вироблення рамкових угод, які могли б знизити тарифну ставку.

Економічний радник Білого дому Кевін Хассетт заявив у неділю, що пропозиції країн щодо торговельних угод поки що не задовольнили Трампа і «тарифи реальні», якщо не буде поліпшень.

«Президент вважає, що угоди мають бути кращими», — сказав Хассетт у програмі ABC «This Week». «І щоб чітко позначити свою позицію, він розіслав ці листи, і ми подивимося, як це спрацює».

Урсула фон дер Ляєн, голова виконавчої комісії ЄС, заявила, що блок дотримуватиметься свого двостороннього підходу: продовжуватиме переговори і готуватиме заходи у відповідь.

«Ми завжди чітко заявляли, що віддаємо перевагу рішенню, досягнутому шляхом переговорів. Це залишається чинним, і ми будемо використовувати час, який у нас є зараз», — заявила фон дер Ляєн на пресконференції, додавши, що блок продовжить припинення контрзаходів до серпня.

Рішення фон дер Ляєн утриматися від негайних заходів у відповідь свідчить про бажання Європейської комісії уникнути ескалації торговельної війни, поки ще є шанс домовитися про більш вигідний результат.

У неділю канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що він «справді прихильний» до пошуку торговельного рішення зі США, і повідомив німецькій громадській телекомпанії ARD, що протягом наступних двох із половиною тижнів він інтенсивно працюватиме над цим питанням разом із фон дер Ляєн і президентом Франції Еммануелем Макроном.

Відповідаючи на запитання про вплив 30-відсоткового мита США на Німеччину, Мерц сказав: «Якщо це станеться, нам доведеться відкласти більшу частину наших зусиль у сфері економічної політики, тому що це вплине на все і завдасть серйозного удару по німецькій експортній промисловості».

ПЕРЕВІРКА ЄДНОСТІ

Останній випад Трампа і питання про те, як на нього реагувати, можуть перевірити єдність держав-членів, причому Франція, імовірно, займає більш жорстку позицію, ніж Німеччина, промислова держава блоку, економіка якої значною мірою залежить від експорту.

Макрон заявив, що Комісії як ніколи необхідно «підтвердити рішучість Союзу рішуче захищати європейські інтереси» і що заходи у відповідь, можливо, повинні включати так звані інструменти протидії примусу.

Міністр фінансів Німеччини Ларс Клінгбейл заявив у неділю, що ЄС має бути готовий вжити рішучих заходів, якщо переговори проваляться.

«Якщо справедливе рішення, досягнуте в результаті переговорів, не буде ухвалено, то ми повинні вжити рішучих контрзаходів для захисту робочих місць і компаній у Європі», — заявив міністр фінансів Ларс Клінгбейл, який також є віцеканцлером правлячої коаліції, в інтерв'ю газеті Sueddeutsche Zeitung.

Хоча ЄС утримувався від заходів у відповідь проти США протягом кількох місяців після того, як Трамп запровадив мита на товари з цього блоку, він підготував два пакети заходів, які можуть торкнутися американських товарів на загальну суму 93 млрд євро.

Перший пакет, у відповідь на введення США 50-відсоткових митних тарифів на імпорт сталі та алюмінію, який зачепив би американські товари на суму 21 млрд євро, було призупинено у квітні на 90 днів, щоб дати час для переговорів. Термін призупинення мав закінчитися в понеділок, до того як було оголошено про продовження.

Другий пакет заходів у відповідь на «взаємні» тарифи Трампа розробляють із травня, він має торкнутися американських товарів на суму 72 мільярди євро. Ці заходи не були оприлюднені, а остаточний список має бути схвалений країнами-членами.

ІНСТРУМЕНТ ПРОТИ ПРИМУСУ

У неділю фон дер Ляєн заявила, що використання інструменту ЄС проти примусу поки не обговорюється.

Цей інструмент дозволяє блоку вживати заходів у відповідь проти третіх країн, які чинять економічний тиск на членів ЄС з метою зміни їхньої політики.

«Інструмент (протидії примусу) створений для надзвичайних ситуацій, але ми ще не дійшли до цього», — сказала вона.

Можливі заходи у відповідь можуть включати обмеження доступу до ринку ЄС для товарів і послуг, а також інші економічні заходи, пов'язані з такими галузями, як прямі іноземні інвестиції, фінансові ринки та експортний контроль.

ЄС відкладає заходи у відповідь на тарифи США, а Трамп вимагає від торговельних партнерів нових поступок (ВІДЕО)

Джерело: www.epochtimes.com.ua (Світ)