вологість:
тиск:
вітер:
НАТО і Євросоюз мають надіслати чіткі сигнали Росії про готовність оборонятися - заступниця генсека Альянсу
Про це заявила заступниця генерального секретаря НАТО Радміла Шекерінська під час виступу у Брюсселі на Семінарі Роуз-Рот 2025 на основній панельній дискусії «Співпраця НАТО-ЄС: основа демократичної стійкості в епоху гібридної війни та зовнішнього втручання», повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Війна ближче, ніж ми думаємо, адже відстані зараз менш актуальні, ніж у минулому. Якщо проаналізувати деякі військові можливості, які розвиває Росія, ціль за тисячу кілометрів є в такій же доступності, як і та, що розташована на відстані 10 кілометрів», - зазначила Шекерінська.
У цьому контексті, за її словами, важливо, щоб як НАТО, так і ЄС надсилали рішучі сигнали Москві, якими твердо висловлювали готовність оборонятися.
Шекерінська нагадала, що на пресконференції після саміту НАТО в Гаазі генеральний секретар Альянсу Марк Рютте чітко заявив, що його пріоритетом буде виконання зобов'язань, узятих членами Альянсу щодо підвищення оборонних витрат.
«Месидж про п'ять відсотків ВПП на оборону було найбільше почуто саме у Москві. І це було важливо. Це було послання для наших громадян, це було послання для всіх союзників, але це було, перш за все, послання щодо стримування наших противників», - підкреслила вона.
«І коли ми виконуватимемо наші плани, це також будуть наші послання, і це буде справді мир через силу», - підсумувала заступниця генсека НАТО.
Як повідомлялося, глави держав та урядів країн НАТО з огляду на безпекові загрози, спричинені російською агресією, погодилися на саміті Альянсу в Гаазі наприкінці червня 2025 року збільшити витрати на оборону до 5% ВВП у період до 2035 року.
Союзники погодилися, що ці 5% зобов’язань складатимуться з двох суттєвих категорій оборонних інвестицій. Зокрема, союзники щороку виділятимуть принаймні 3,5% ВВП для фінансування ключових оборонних витрат та для того, щоб виконати цілі НАТО з розвитку спроможностей. При цьому союзники погодилися складати щорічні плани щодо поетапного досягнення цієї мети.
В цей же час союзники виділятимуть до 1,5% ВВП щороку на власні проєкти з розвитку критичної інфраструктури, для захисту мереж, підвищення готовності до цивільного захисту, розвитку інновацій та для зміцнення промислової бази.
Фото: НАТО

Новини рубріки

Не тільки ППО і гроші для України. Названо ТОП-4 тем зустрічі голів МЗС у Брюсселі
14 липня 2025 р. 15:05

Вусатий ППОшник допомагає Україні? Країна-союзник Росії регулярно збиває іранські дрони
14 липня 2025 р. 15:05

Росія відволікає Європу від України: чому хвилі біженців з Африки штурмують кордони
14 липня 2025 р. 14:37