вологість:
тиск:
вітер:
У Німеччині поставили крапку: хто з українців залишиться без соцдопомоги
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц анонсував масштабну реформу системи соціальної підтримки, яка торкнеться мільйонів жителів країни, включно з українськими біженцями. Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу ARD 13 липня.
Головний посил майбутніх змін - посилення умов отримання допомоги. "Люди, які можуть працювати, мають працювати", - наголосив Мерц, уточнивши, що підтримка залишиться тільки для тих, хто дійсно її потребує. Очікується введення більш суворих критеріїв відбору одержувачів допомоги.
Одним із напрямів реформи стане перегляд житлових стандартів для одержувачів соцдопомоги. Планується встановити максимально допустиму орендну плату, а також проводити перевірки житлової площі, щоб унеможливити зловживання та оптимізувати витрати.
З 2026 року Німеччина почне поетапний перехід від нинішньої системи допомоги до системи базового доходу. Мерц назвав це "зміною системи" і висловив упевненість, що реформа дасть змогу заощадити мільярди євро. "Можна заощадити більше, ніж один або два мільярди", - заявив він. При цьому канцлер допустив гнучкий підхід у разі економічних потрясінь:
Я був би навіть готовий підвищити ставки, наприклад, у разі раптового безробіття.
Зміни безпосередньо вплинуть на українську громаду в Німеччині, яка станом на 2024 рік налічувала 1,25 мільйона осіб. За даними DW, 296 тисяч українців працюють, 211 тисяч зареєстровані як безробітні, а ще 98 тисяч проходять інтеграційні курси.
У 2024 році близько 826 тисяч громадян Німеччини, які працюють, потребували доплат із бюджету, оскільки не могли прожити на зарплату. На виплати в рамках системи "бюргергельд" держава витратила 7 мільярдів євро.
Мерц підкреслив, що мета реформи - забезпечити адресність допомоги і повернути систему соціальної підтримки до стійкої моделі.
Як писав Соцпортал , наразі статус тимчасового захисту в ЄС мають понад 4 мільйони українців . Більшість змогли отримати легальний статус, базову підтримку, доступ до медичної допомоги, освіти та ринку праці. Однак життя на чужині супроводжується багатьма викликами, і значна частина людей досі живе "між двома світами". Що може зробити держава, аби повернути своїх громадян та як вони допомагають країні ті, хто стали частиною української діаспори за кордоном. Відповіді на ці та інші питання читайте в ексклюзивному матеріалі на Соцпорталі.

Новини рубріки

Погода карає росіян: блискавки знищують будинки та б’ють по відпочивальниках (відео)
14 липня 2025 р. 21:58

Супутникові знімки показали будівництво Росією п’яти секретних ядерних баз
14 липня 2025 р. 21:33

Український чемпіон Олександр Усик презентував у Лондоні легендарну мозаїку "Боривітер"
14 липня 2025 р. 20:24