Від Лугано до Риму: фінансові результати конференцій з відновлення України

17 липня 2025 р. 20:07

17 липня 2025 р. 20:07


Судячи з українського сегменту Facebook, на конференції з відновлення України в Римі минулого тижня не був тільки ледачий. Участь взяли представники понад сотні урядів, компаній та міжнародних організацій. Це вже четвертий такий захід від початку повномасштабної війни. «Слово і діло» вирішило порівняти, скільки саме допомоги вдалося залучити на кожній конференції – в Лугано, Лондоні, Берліні та Римі.

Лугано, липень 2022

Найменший обсяг оголошеної допомоги. Перша конференція з відновлення України після повномасштабного вторгнення. Йшлося переважно про концепції та напрямки, а не про масштабні фінансові зобов’язання. Загальний обсяг заявленої підтримки – приблизно $2 млрд:

  • $0,6 млрд – фінансова підтримка загалом;
  • $0,5+ млрд – для аграрного сектору;
  • $0,5+ млрд – на підготовку до опалювального сезону;
  • ≈ $0,3 млрд – для цифрової трансформації.

Лондон, червень 2023

Найбільші зобов’язання в абсолютних цифрах. Основні домовленості стосувалися довгострокової фінансової підтримки від ЄС і кредитних гарантій для залучення зовнішнього фінансування.

  • €50 млрд – чотирирічна підтримка в межах програми Ukraine Facility (позики й гранти від ЄС);
  • £3 млрд – кредитні гарантії від Великої Британії для Світового банку;
  • ≈ $1,8 млрд – додаткова підтримка від Світового банку;
  • $1,3 млрд – фінансування енергетичного сектору та економіки.

Берлін, червень 2024

Один з найбільших пакетів підтримки за оціночною вартістю угод. Підписано понад 100 міжнародних угод, що охоплюють ключові сфери відновлення. За оцінкою уряду оціночна вартість укладених проєктів співпраці та допомоги у галузях енергетики, відбудови, оборонної промисловості, економічному розвитку тощо – близько 16 мільярдів євро.

Рим, липень 2025

Цьогоріч у Римі було укладено понад 200 міжнародних угод, однак їхня оціночна вартість дещо менша, ніж у 2024-му, в Берліні. Загальна вартість заявленої допомоги – понад 13 мільярдів євро. Проєкти, як і раніше, стосуються галузей енергетики, відновлення, оборонної промисловості, економічного розвитку тощо.

Як відомо, Мінрозвитку за підсумками конференції з відновлення залучило 3,5 млрд євро .

Нагадаємо, Європейський інвестиційний банк виділяє на відновлення транспортної інфраструктури України 134 мільйони євро.

Також повідомляли, що Україна та Швейцарія підписали двосторонню угоду про довгострокове співробітництво у сфері відновлення. Уряд Швейцарії виділить понад 5 мільярдів швейцарських франків (понад 5,3 млрд євро) до 2036 року на підтримку критичної інфраструктури України.

Зокрема, Норвегія у партнерстві із Програмою розвитку ООН виділить 200 мільйонів доларів США на відновлення енергетичного сектору України.

А раніше стало вiдомо, що Нідерланди виділять €300 мільйонів на відновлення та економічне зміцнення України.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

Від Лугано до Риму: фінансові результати конференцій з відновлення України

Джерело: www.slovoidilo.ua (Світ)