вологість:
тиск:
вітер:
Суд залишив експрезидента Південної Кореї під вартою
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Yonhap .
Центральний окружний суд Сеула ухвалив рішення про відхилення клопотання через кілька годин після завершення слухань, на яких розглядалася законність арешту Юна і питання про те, чи повинен він залишатися під вартою.
«За результатами допиту підозрюваного та матеріалів справи його клопотання визнано необґрунтованим і було відхилено», – заявив суддя.
Юн подав клопотання про перегляд свого арешту у середу. Це сталося менш ніж через тиждень після того, як його взяли під варту у Сеульському центрі утримання в Ійванзі за п’ятьма обвинуваченнями, пов’язаними з його пропозицією запровадити воєнний стан у грудні.
Закрите судове слухання у п’ятницю тривало близько шести годин, упродовж яких адвокати Юна та команда спеціального прокурора Чо Ин Сока представили суперечливі аргументи за та проти його звільнення з-під арешту.
Адвокати Юна наголосили, що висунуті проти нього кримінальні обвинувачення не можуть бути підтверджені, а він не може знищити докази. Адвокати намагалися підкреслити, що п’ять ключових звинувачень, перераховані командою спецпрокурора в ордері на арешт, вже підпадають під обвинувачення у заколоті, за яким судять Юна. Йдеться, зокрема, про ймовірне порушення прав членів Кабміну та створення фальшивого документа про воєнний стан.
Також упродовж 30 хвилин Юн говорив про погіршення стану здоров’я. За словами одного з адвокатів політика, у нього печінка «у дуже поганому стані», через що йому важко ходити.
Команда спецпрокурора наголосила на необхідності тримання Юна під вартою, додавши, що усі звинувачення можна підтвердити та кваліфікувати як тяжкі злочини. Вони також висловили побоювання, що Юн може вплинути на свідчення свідків або знищити докази.
Юн після слухання повернувся до слідчого ізолятора, де, ймовірно, залишатиметься ще кілька днів. Очікується, що за цей час команда спецпрокурора вирішить, чи здійснювати ще одну спробу примусово доставити Юна до свого офісу для допиту, чи перейти до висування йому обвинувачень без додаткового допиту.
Як повідомляв Укрінформ, 10 липня колишнього президента Південної Кореї Юн Сок Йоля вдруге взяли під варту у справі про спробу наприкінці минулого року незаконно оголосити воєнний стан у країні.

Новини рубріки

Чому путінська пропаганда "не виживає" у Британії - відповідь відомого журналіста
18 липня 2025 р. 19:59

Ердоган провів розмову з Путіним: обговорили третій раунд переговорів України та РФ
18 липня 2025 р. 19:55

Гаррі вирішив підти «шляхом принцеси Діани»: що задумав Сассекс
18 липня 2025 р. 19:51