вологість:
тиск:
вітер:
Британія створює новітній винищувач, здатний літати на великі відстані - The Telegraph
Про це повідомляє The Telegraph , передає Укрінформ.
Три країни планують ввести винищувач в експлуатацію до 2035 року в рамках угоди під назвою Глобальна бойова авіаційна програма (Global Combat Air Programme, GCAP).
Літак розробляється для далеких перельотів і, судячи з його розмірів, призначений для далеких місій углиб ворожої території. Технологія, яка вбудована в Tempest, також гарантує, що літак зможе діяти як повітряний вузол зв'язку, навіть якщо зв'язок з базами в Британії буде перерваний – його оснастять технологіями, які дозволять йому зв'язуватись з іншими літаками, безпілотниками, наземними військами і супутниками у космосі.
«Ми повинні мати можливість діяти на великій відстані, де наш зв'язок може бути перерваний», - сказав Джонні Моретон, представник британського оборонного гіганта BAE Systems, який працює над розробкою літака.
Френсіс Туса, незалежний аналітик з питань оборони, каже, що виходячи з повідомлень можна очікувати, що Tempest зможе нести корисне навантаження «понад 30 тонн» порівняно з 23 тоннами у винищувачів Typhoon.
За словами експертів, якби НАТО коли-небудь вступило у війну проти Росії, це означало б, що літак злетів би з британського аеродрому, непоміченим долетів би до Росії, знищив би ворожу ППО, а потім повернувся б назад. Крім того, така велика дальність польоту дозволить японським пілотам завдати удару вглиб китайського материка в разі будь-якого майбутнього конфлікту в Тихому океані, зазначає видання. Керівники проєкту припускають, що літак зможе перетинати Атлантику без дозаправки в повітрі, чого досі не вдавалося зробити жодному винищувачу Королівських ВПС.
Моретон, який також є колишнім комодором Королівських ВПС, прямо не підтвердив це, але визнав, що будь-яке стримування російської і китайської агресії має бути здатне діяти «на таких відстанях, на яких раніше ми не могли діяти».
Винищувач Typhoon, який є основою існуючого флоту ВПС Британії, має радіус дії на одному баку пального близько 860 миль. Винищувач-невидимка F-35A американського виробництва, який керівництво ВПС планує придбати, має бойовий радіус близько 680 миль. Це менше половини відстані між Лондоном і Москвою, яка становить приблизно 1 550 миль.
Британська команда на чолі з BAE нині працює над демонстраційним літаком і буде випробовувати ключовий елемент обладнання - вентиляційну систему, яка подаватиме повітря до двигунів Tempest за допомогою S-подібного вигину, що проходить крізь внутрішню частину літального апарату. Випробування було заплановано на 2027 рік і, за словами BAE, вони йдуть за графіком.
Компанія готується до переходу від виробництва Typhoon до виробництва Tempest протягом наступного десятиліття. До цього ще далеко, підкреслює BAE, і компанія, ймовірно, буде зайнята принаймні наступні 10 років замовленнями, які очікуються з Саудівської Аравії, Катару і Туреччини. Але розробка Tempest допоможе зберегти здатність Великої Британії виробляти власні літаки, каже Річард Гамільтон, керуючий директор з питань Європи та міжнародного авіаційного бізнесу BAE.
«Ми одна з небагатьох країн, які володіють повним циклом виробництва літаків. Це означає, що ми можемо спроектувати літак, виготовити його і навіть доставити його з заводу до наших клієнтів. Небагато інших країн все ще мають таку можливість, тож це свобода дій, яку наш уряд має на даний момент», - каже він.
Як повідомляв Укрінформ, раніше ЗМІ писали, що у Великій Британії фактично зупинилося виробництво винищувачів Eurofighter Typhoon через відсутність нових замовлень.
Фото: BAE Systems

Новини рубріки

Трамп пригрозив знищити ядерні об’єкти Ірану, якщо Тегеран захоче їх відновити
19 липня 2025 р. 18:27

ЄС розширив санкції проти Білорусі
19 липня 2025 р. 18:16

У Лос-Анджелесі автомобіль в’їхав у натовп людей, понад 20 постраждалих
19 липня 2025 р. 18:16