вологість:
тиск:
вітер:
Проти РФ ухвалили один із найсуворіших пакетів санкцій (ВІДЕО)
У п'ятницю ЄС ухвалив 18-й пакет санкцій щодо Росії, яка веде війну проти України, він передбачає зниження ціни на російську нафту, дозволену до експорту.
«Ми досягли згоди щодо 18-го пакету жорстких і ефективних санкцій проти Росії», — заявив дипломат у Брюсселі після зустрічі послів Європейського Союзу в п'ятницю вранці.
Словаччина, яка раніше блокувала прийняття цього нового пакету санкцій, з часу російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року, нарешті погодилася зняти своє вето після отримання гарантій. Братислава використовувала це вето, щоб чинити тиск на Європейську комісію з метою отримання гарантій постачання газу в той час, коли ЄС прагне повністю припинити імпорт російського газу до 2027 року.
Ці нові санкції передбачають, серед іншого, зниження порогу ціни на російську сиру нафту, яка тепер встановлена на рівні трохи більше 45 доларів за барель, що на 15% нижче середньої ціни російського бареля на ринку, згідно з цими джерелами. До цього часу поріг був встановлений на рівні 60 доларів за барель, що вважалося занадто високою ціною, з огляду на поточний рівень цін на нафту на ринку.
Франція привітала цю «безпрецедентну» ініціативу проти Росії та її союзників, яка, зокрема, передбачає зниження ціни на російську нафту, дозволену до експорту. «Разом із США ми змусимо Володимира Путіна оголосити перемир'я» в Україні, проти якої Росія розпочала масштабне вторгнення в 2022 році, написав у X міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро.
Якщо ціни на ринку продовжать знижуватися, новий механізм буде слідувати за цим рухом із різницею в 15 , що вважається більш гнучкою та ефективною системою, ніж попередня. ЄС «буде чинити тиск, доки Росія не припинить війну», запевнила пані Каллас.
Європейці все ще сподіваються залучити до співпраці США, які досі не схильні встановлювати новий поріг після угоди, укладеної на G7, про ціну 60 доларів. Встановивши максимальну ціну, західні країни сподіваються обмежити фінансові надходження, які отримує Росія для продовження війни проти України.
За словами пані Каллас, поріг у 60 доларів дозволив зменшити на 30% доходи Росії від нафти, які є важливими для фінансування конфлікту.

Новини рубріки

Президент Азербайджана дав пораду українцям: як відновити територіальну цілісність
19 липня 2025 р. 21:13

У Молдові до виборів не допустили блок «Перемога», який проводив з'їзд у Москві
19 липня 2025 р. 20:45

Понад 20 людей травмовані: у Лос-Анджелесі водій авто в'їхав у натовп
19 липня 2025 р. 20:19