вологість:
тиск:
вітер:
Ілон Маск заявив про створення Baby Grok — штучного інтелекту для дітей
Американський мільярдер Ілон Маск заявив про наміри створити ШІ для дітей . Про це 20 липня він написав у мережі Х . Ми збираємося створити Baby Grok — застосунок, присвячений контенту для дітей", — повідомив він.
Цікаво що, навіть його віддані прихильники і споживачі штучного інтелекту, який все більше займає місця у щоденному житті людей. доволі скептично поставилися до нової ідеї. Користувачі бояться, що деякі батьки зведуть спілкування з дітьми до нуля. Є і багато інших зауважень. Їх навіть не потрібно вибирати: вони йдуть суцільним потоком.
"Немовлятам потрібна людська взаємодія, а батькам не потрібні нові способи передачі комусь своїх ролей. Нам не потрібен штучний інтелект чи інший інтернет-контент, зручний для дітей. Будь ласка, зупиніться", — написав один з користувачів.
"Нам потрібні справжні батьки. Я кажу це як тітка, яка зробила паузу у своєму житті на 5 років, щоб доглядати за дітьми мого брата, поки вони працювали. Я не була їхньою мамою чи татом. Я була їхньою тіткою, якій потрібно було допомогти. Це жахливо, коли дітей скидають на когось, тим більше на ШІ".
"Також величезні проблеми зі спамом і ботами. Безперервна порнографія, расизм, ксенофобія тощо. Жодна дитина не повинна бути в у мережі Х, давайте будемо чесними", — пише черговий коментуючий.
Його підтримує інша людина, яка вважає, що ШІ, створений Маском, матиме відбиток його особистості:
"Згоден. X погано модерується з моменту захоплення Twitter. Довіра є важливою, і я б нізащо не довірив свою дитину боту зі штучним інтелектом, створеним нинішнім власником X, чий дух жахливий".
"Моя найбільша проблема з сучасними моделями штучного інтелекту полягає в тому, наскільки вони зручні. Я вважаю, що це може бути дуже шкідливим для дітей, що розвиваються. Це достатньо шкідливо і для дорослих", — роздумує молода людина, якій доводиться працювати з ШІ.
Але є і ті, кому ідея подобається:
"На мою думку, навчитися чітко спілкуватися зі штучним інтелектом — одна з найцінніших навичок у майбутньому", — пише один з користувачів, який тут же отримує питання: а хто буде вчити правильному спілкуванню з ботом: знов-таки ШІ? Чи хто?
"Штучний інтелект революціонізує навчання дітей, — захоплюється ідеєю коментатор. — Хто може заперечувати перевагу приватного репетитора, який володіє всіма знаннями світу та навчатиме вас саме в міру вашого віку".
І отримує миттєву відповідь:
"Штучний інтелект досяг точки, коли він просто повторює будь-яку пропаганду/історію, яку чує. Він не може відрізнити правду від вигадки, тому покладатися на нього як на єдине джерело — жахлива ідея. Він може робити те, що ви кажете, просто поки що ні".
Звісно, Маск не покладатиметься на думки своїх підписників і, скоріше за все, проєкт буде втілений у життя. Але поки ШІ дійсно є тільки "переказувачем" багатьох видів інформації, помиляється і перекручує факти, чи варто віддавати йому повністю виховання і навчання дітей — задаються питанням батьки під повідомленням Маска? Дискусія набирає обертів — тільки за 20 липня коротеньке повідомлення набрало 13 мільйонів переглядів.
Нагадаємо, відтоді, як штучний інтелект (ШІ) почав масово інтегруватися в освіту, з'явилися тривожні прогнози стосовно його негативного впливу на розумові здібності студентів. Багато консервативних викладачів та експертів вважають: якщо ШІ виконує завдання замість учнів, це неминуче призведе до деградації їхнього мислення, адже логіка проста — навіщо напружувати мозок, якщо нейромережа миттєво може дати необхідну відповідь?.

Новини рубріки

У МВС Грузії висловилися про утримання українців на кордоні з Росією в неналежних умовах
20 липня 2025 р. 20:45

У КНДР заявили, що не пустять іноземців на свій новий курорт
20 липня 2025 р. 20:27

Пєсков заявив, на яких умовах РФ готова домовлятися про мир
20 липня 2025 р. 20:21