ВООЗ висловлює занепокоєння щодо поширення вірусу Чікунгунья, який переноситься комарами (ВІДЕО)

23 липня 2025 р. 07:11

23 липня 2025 р. 07:11


Всесвітня організація охорони здоров'я у вівторок звернулася із закликом до термінових дій, щоб запобігти повторенню епідемії вірусу Чікунгунья, що переноситься комарами, яка охопила весь світ два десятиліття тому, оскільки нові спалахи, пов'язані з регіоном Індійського океану, поширилися на Європу та інші континенти, пише Reuters.

За оцінками, 5,6 мільярда людей проживають у районах у 119 країнах, що зазнають ризику зараження вірусом, який може викликати високу температуру, біль у суглобах та тривалу інвалідність, повідомила журналістам у Женеві Діана Рохас Альварес, медичний співробітник ВООЗ.

«Ми спостерігаємо повторення історії», − сказала вона, проводячи паралелі з епідемією 2004-2005 років, яка торкнулася майже півмільйона людей, в основному на малих острівних територіях, перш ніж поширитися по всьому світу.

Цьогорічний сплеск почався на початку 2025 року з великих спалахів на тих же островах Індійського океану, які постраждали раніше, включаючи Реюньйон, Майотту та Маврикій.

За словами Рохаса Альвареса, приблизно третина населення Реюньйону вже інфікована. Вірус зараз поширюється в таких країнах, як Мадагаскар, Сомалі та Кенія, і демонструє епідемічне поширення у Південно-Східній Азії, включаючи Індію.

Особливе занепокоєння викликає зростання кількості завезених випадків та недавнє локальне поширення вірусу в Європі.

За словами Рохаса Альвареса, з 1 травня в континентальній Франції було зареєстровано близько 800 завізних випадків Чікунгуньї.

У кількох південних регіонах Франції виявили 12 випадків локального поширення вірусу, тобто люди заразилися від місцевих комарів, не відвідуючи ендемічні райони. Минулого тижня випадок захворювання було також виявлено в Італії.

Вірус Чікунгунья, від якого немає спеціального лікування і який поширюється переважно комарами роду Aedes, включаючи «тигрового комара», який також переносить лихоманку денге та вірус Зіка, може викликати швидкі та масштабні спалахи. Оскільки комарі кусають у денний час, ключовим фактором профілактики є використання репелентів та одягу з довгими рукавами.

ВООЗ висловлює занепокоєння щодо поширення вірусу Чікунгунья, який переноситься комарами (ВІДЕО)

Джерело: www.epochtimes.com.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua