В Росії послідовницю Фалуньгун ув'язнено на 4 роки заради зв'язків із Китаєм

25 липня 2025 р. 19:27

25 липня 2025 р. 19:27


Наталія Міненкова, яка привертає увагу до зловживань у Китаї, сказала, що їй боляче бачити, як її країна стає інструментом КПК у переслідуванні.

Московський суд засудив жінку до чотирьох років ув'язнення за практикування Фалуньгун, а правозахисники б'ють на сполох з приводу «моторошного зближення» Росії та Китаю.

47-річна Наталія Міненкова була засуджена 23 липня після року ув'язнення за звинуваченням у «здійсненні діяльності небажаної організації».

Репресії проти послідовників Фалуньгун в Росії посилилися за останній рік: з березня 2024 року було засуджено або затримано ще сімох практикувальників.

«Сполучені Штати засуджують дії російського уряду, спрямовані проти членів релігійних меншин, включаючи послідовників Фалуньгун», — заявив представник Державного департаменту в інтерв'ю The Epoch Times.

«Ми закликаємо Росію поважати право всіх на свободу релігії або віросповідання. Всі релігійні меншини повинні мати можливість користуватися свободою релігії та зібрань без втручання».

Наприкінці червня за тим самим законом до трьох років ув'язнення був засуджений також громадянин Росії Чжу Юнь, а в листопаді 2024 року Оксана Щеткіна з російського міста П'ятигорськ отримала два роки ув'язнення за свою приналежність до організації «Друзі Фалуньгун», яку російський суд визнав «небажаною».

Суперечливий закон, згідно з яким «здійснення діяльності небажаної організації» вважається злочином, був прийнятий у 2015 році і використовувався російськими властями для переслідування понад 100 організацій, а також журналістів і правозахисників.

Леві Брауд, виконавчий директор Інформаційного центру Фалунь Дафа, сказав, що тенденція карати практикуючих Фалуньгун за медитацію є «небезпечною і глибоко тривожною».

Той факт, що Міненкова була засуджена через три дні після 26-ї річниці початку переслідувань у Китаї, викликає серйозні питання, сказав він.

«Незалежно від того, чи це було навмисно, чи ні, цей час співпадає з планом Пекіна і сигналізує про моторошну узгодженість з його авторитарними репресіями», – сказав Брауд в інтерв'ю The Epoch Times.

«Підкорятися тиску Пекіна, забороняти Фалуньгун і ув'язнювати своїх власних громадян – це не гідно суверенітету та національної гідності Росії. Історія не буде милостивою до тих, хто вирішив співпрацювати з Комуністичною партією Китаю – найжорстокішим комуністичним режимом у сучасному світі».

«Широка тенденція до транснаціональних репресій»

За словами Брауда, із зростанням впливу Китаю та розширенням репресій проти Фалуньгун у всьому світі з'являється «тривожна закономірність».

Арешт Міненкової в травні 2024 року відбувся за два тижні до зустрічі президента Росії Володимира Путіна і лідера Китаю Сі Цзіньпіна, яка завершилася обіцянкою обох лідерів про «нову еру» партнерства. Подібні облави також відбулися в Сербії та Малайзії протягом минулого року напередодні візитів Сі Цзіньпіна до цих країн, що, на думку Брауда, відображає «ширшу тенденцію транснаціональних репресій, пов'язаних із впливом Пекіна».

«Ці інциденти викликають серйозну стурбованість тим, що Москва та інші уряди можуть придушувати мирні релігійні групи, щоб більш тісно узгодити свою політику з Пекіном, використовуючи репресії як форму дипломатичної валюти», — сказав він.

Окрім тимчасових затримань, що відбулися в Сербії та Малайзії, ситуація в Росії видається особливо гострою — Москва внесла до списку незаконних сім організацій, пов'язаних з Фалуньгун, і заборонила кілька публікацій, пов'язаних з Фалуньгун, включаючи основну книгу практики «Чжуань Фалунь», а також звіт про санкціоноване режимом примусове вилучення органів в Китаї.

У 2017 році деякі російські міста заборонили художню виставку, на якій були представлені картини, що зображують реальні історії тортур і переслідувань Фалуньгун у Китаї. Місцева прокуратура послалася на «доцільність збереження добрих міжнародних відносин», щоб виправдати свої дії.

Оскільки Росія зараз виносить «кримінальні вироки за медитацію», здається, що Москва «вживає крайніх заходів, щоб задобрити Пекін», — сказав Брауд.

Слідуючи совісті

Міненкова, заступник керівника компанії-постачальника стоматологічного обладнання, практикує Фалуньгун понад десять років.

«Ми розповідаємо правду про переслідування Фалуньгун, і КПК боїться цього», – сказала вона в суді 23 липня. «І тут, в Росії, вона робить свою брудну роботу вашими руками, руками слідчих, прокурорів, співробітників ФСБ».

«Як би довго і ретельно правоохоронні органи не шукали докази «злочину», за який мене судять, вони їх не знайдуть», – сказала Міненкова. «Тому що немає ні злочину, ні провини. І правоохоронці це знають».

Вона розповіла про популярність Фалуньгун у Китаї в 1990-х роках, коли близько 70-100 мільйонів людей почали практикувати його для фізичного та психічного здоров'я; і про те, як у 1999 році атеїстичний режим оголосив практику своїм ворогом, вважаючи її загрозою для влади партії, і мобілізував ресурси країни для її викорінення.

Міненкова сказала, що практика вилікувала її проблеми зі шлунком, біль у горлі та хронічний тонзиліт. Вона також сказала, що завдяки практиці покращився її характер, а її сестра, з якою вона раніше постійно сварилася, одного разу сказала їй, що вона «дуже змінилася» на краще.

В Росії послідовницю Фалуньгун ув'язнено на 4 роки заради зв'язків із Китаєм

Вона писала листи та відвідувала медичні форуми та інші заходи, привертаючи увагу до триваючого переслідування Фалуньгун, включаючи примусове вилучення органів у Китаї, спрямованого проти ув'язнених її віри, сказала вона, тому що не може мовчати перед обличчям вбивств.

«Дуже боляче бачити, що моя країна, замість того, щоб захищати мене від переслідувань КПК і допомагати викривати тортури, вбивства і примусове вилучення органів у Китаї, є інструментом у руках КПК і переслідує своїх власних громадян», – сказала Міненкова.

«В'язниця – це не найгірше, що може трапитися з людиною. Набагато гірше втратити себе, відмовившись діяти відповідно до своєї совісті».

В Росії послідовницю Фалуньгун ув'язнено на 4 роки заради зв'язків із Китаєм

Джерело: www.epochtimes.com.ua (Світ)