Після інциденту із дроном Литва посилить кордон додатковими силами ППО та акустичною системою

28 липня 2025 р. 15:35

28 липня 2025 р. 15:35


Після того, як удруге за місяць у повітряний простір Литви влетів БПЛА, для охорони кордону будуть залучені додаткові сили ППО, а по всій лінії кордону планується впровадження акустичної системи виявлення дронів.

Про це повідомила LRT , передає Укрінформ.

Міністерка оборони Довіле Шакалієне, коментуючи ситуацію із дроном, заявила, що буде вжито додаткових заходів, щоб забезпечити ефективніше спостереження за кордоном, а також посилиться співпраця з МВС, і будуть залучені додаткові сили армії.

Головнокомандувач збройними силами генерал Раймундас Вайкшнорас повідомив, що ближче до кордону з Білоруссю будуть розгорнуті додаткові можливості ППО для відстежування дронів. «Ми приблизно знаємо напрямки, знаємо, де можуть проходити ці коридори, це вже другий випадок – саме в цьому районі ми і посилимося», - зазначив Вайкшнорас.

За словами головнокомандувача, також буде поглиблено координацію дій зі Службою охорони державного кордону. Він додав, що на кордоні з Білоруссю якнайшвидше має бути впроваджена акустична система виявлення дронів Sky Fortress.

«Що дійсно реалістично - це Sky Fortress. Це система мікрофонів, які за акустичними сигналами розпізнають об'єкти - таку використовують українці. Ми збираємося впровадити її по всій прикордонній території. Таким чином, можна буде заздалегідь визначити, які літальні об'єкти рухаються, відрізняючи параплани, повітряні кулі, маленькі літаки. Це спростить і прискорить процес прийняття рішень», - підкреслив командувач.

Він зазначив, що наявні на сьогодні засоби лише фіксують об'єкти в повітрі, але «тільки візуальне спостереження дозволяє зрозуміти, про що саме йдеться».

Шакалієне уточнила, що дрон, який пролетів над Вільнюсом, поки не виявлений і не ідентифікований. Його шукає військова поліція і спецпідрозділи.

«З одного боку, дуже радує, що українська оборона здатна дезорієнтувати дрони, спрямовані на них, але з іншого боку, ці дезорієнтовані дрони зі «спаленим мозком», звичайно, можуть відхилятися і потрапляти на будь-яку територію - і до нас, і в Польщу, і в інші регіони, що викликає різні наслідки», - наголосила міністерка.

За словами Шакалієне, досі немає жодних підстав стверджувати, що безпілотник був направлений до Литви навмисно або це була провокація.

«З великою ймовірністю, враховуючи, що цієї ночі була масова атака проти України, це може бути один з об'єктів, який, відреагувавши на українську оборону, відхилився в інший бік», - вважає вона.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок вранці, 28 липня, невстановлений безпілотник порушив повітряний простір Литви , залетівши з боку Білорусі.

Фото ілюстративне: U.S. European Command

Після інциденту із дроном Литва посилить кордон додатковими силами ППО та акустичною системою

Джерело: ukrinform.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua