вологість:
тиск:
вітер:
США та Іран погодили дорожню карту для укладення мирної угоди протягом 60 днів
США та Іран домовилися про створення дорожньої карти, яка має привести до укладення остаточної мирної угоди протягом 60 днів. Відповідну домовленість вдалося досягти під час переговорів високого рівня у Швейцарії .
Про це йдеться у спільній заяві посередників переговорів – Катару та Пакистану.
Як відомо, перший раунд переговорів відбувся у межах Ісламабадського меморандуму про взаєморозуміння за участю представників США, Ірану, а також двох країн-посередників – Катару та Пакистану. За словами сторін, зустріч пройшла у «позитивній та конструктивній атмосфері», а учасники досягли прогресу у ключових питаннях.
Зокрема, під час переговорів було створено Комітет високого рівня, який контролюватиме політичну частину процесу врегулювання . До його складу увійдуть представники сторін, а головні переговорники регулярно доповідатимуть комітету про перебіг роботи.
Також планується створення кількох робочих груп , які зосередяться на питаннях ядерної сфери, санкцій, моніторингу виконання майбутніх домовленостей та механізмах вирішення можливих спорів.
«Комітет високого рівня узгодив дорожню карту щодо досягнення остаточної угоди протягом 60 днів, що закладає основу для негайного початку подальших технічних переговорів» , – заявили у Катарі та Пакистані.
Окрім цього, США та Іран домовилися підтримувати окремий канал зв’язку на період переговорного процесу. Його метою є запобігання можливим інцидентам і непорозумінням, а також забезпечення безпечного проходу комерційних суден через Ормузьку протоку.
Сторони також домовилися створити центр деконфліктизації між учасниками переговорів і Ліванською Республікою за сприяння посередників . Він має допомогти контролювати виконання домовленостей щодо припинення військових операцій у Лівані.
Технічні переговори з усіх напрямів продовжаться до кінця тижня у Бюргенштоці. Катар і Пакистан заявили, що й надалі сприятимуть дипломатичному процесу, щоб сторони змогли досягти остаточної угоди.
Нагадаємо, у неділю, 21 червня, у швейцарському Бюргенштоку відбувся перший раунд переговорів між Вашингтоном і Тегераном щодо ядерної програми та судноплавства в Ормузькій протоці, що стало продовженням нещодавно підписаного меморандуму.
За даним ЗМІ, він супроводжувався різким загостренням риторики з боку американського лідера Дональда Трампа.
Як відомо, 15 червня американський президент Дональд Трамп оголосив про досягнення мирної угоди з Іраном , за якою Тегеран зобов'язався повністю відкрити Ормузьку протоку для торговельних суден, а США зняти морську блокаду з іранських портів.
Уже 18 червня сторони офіційно скріпили домовленості підписами під меморандумом про взаєморозуміння щодо припинення вогню.
Проте наступного дня газета The Washington Post повідомила, що розвідка США попередила команду Трампа про загрозу зриву цієї угоди через можливі дії з боку ізраїльського уряду.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
Джерело: www.slovoidilo.ua (Світ)
Новини рубріки
Цього давно не було: політолог вказав на один позитивний момент у сварці з Польщею
22 червня 2026 р. 11:31
Іспанія демонтувала прикордонні пости з Гібралтаром уперше за понад 300 років
22 червня 2026 р. 11:08
Москву атакували десятки безпілотників
22 червня 2026 р. 10:11