Саміт ЄС-Велика Британія відклали через відставку Стармера

22 червня 2026 р. 19:42

22 червня 2026 р. 19:42


Саміт ЄС–Велика Британія, запланований на липень, буде відкладено.

Як повідомляє Politico , про це повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта, передає Укрінформ.

Кошта висловив сподівання, що наступник Стармера на посаді прем’єр-міністра Британії забезпечить «послідовність» планів щодо відновлення відносин між країнами по обидва боки Ла-Маншу.

«Ми дуже наполегливо працювали й з великим ентузіазмом готувалися до нашого другого саміту, який мав відбутися вже незабаром. Тепер, безперечно, нам доведеться його відкласти, — сказав Кошта.

Дату нового саміту у ЄС ще не оголосили.

На саміті, що мав відбутися 22 липня, між блоком і Британією планувалося обговорення угод про агропродовольчу галузь, торгівлю, квоти на викиди та інше. Велика Британія також хотіла використати цю зустріч як відправну точку для розширення переговорів про зближення країни з економічною орбітою ЄС, а деталі будь-якого плану мали бути підтверджені саме на цій зустрічі.

Наступник Стармера, яким, за загальними очікуваннями, стане мер Манчестера Енді Бернем, може вступити на посаду 17 або 18 липня, якщо не буде боротьби за лідерство у Лейбористській партії.

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, 22 червня, прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив про свою відставку.

Фото: freepik

Саміт ЄС-Велика Британія відклали через відставку Стармера

Джерело: ukrinform.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua