Рубіо відвідає країни Перської затоки вперше від початку війни проти Ірану

22 червня 2026 р. 22:06

22 червня 2026 р. 22:06


Державний секретар США Марко Рубіо з вівторка по четвер відвідає Об’єднані Арабські Емірати, Кувейт та Бахрейн - це відбудеться вперше від початку американо-ізраїльської війни проти Ірану.

Про це повідомляє Reuters , передає Укрінформ.

Подробиці поїздки Рубіо, зокрема точні терміни його візитів до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну, а також список лідерів і посадовців, з якими він має зустрітися, наразі не відомі.

Речник Державного департаменту Томмі Піготт заявив, що під час перебування у Бахрейні держсекретар зустрінеться з представниками Ради співробітництва арабських держав Перської затоки (GCC) - об’єднання шести сунітських монархій, до якого також належать Саудівська Аравія, Катар та Оман.

Піготт зазначив, що Рубіо, який також обіймає посаду радника з питань національної безпеки Білого дому. обговорить низку регіональних пріоритетів. Серед них - меморандум про порозуміння з Іраном, зусилля щодо забезпечення повного, вільного та безпечного транзиту через Ормузьку протоку, важливість миру та стабільності в регіоні.

Як зазначається, хоча лідери GCC в цілому підтримали зусилля, спрямовані на припинення американо-ізраїльської війни з Іраном, багатьох з них непокоять конкретні умови меморандуму, який Дональд Трамп підписав минулого тижня.

Одним із питань, що викликає особливе занепокоєння регіональних еліт, є можливість створення фонду реконструкції для Ірану в розмірі 300 млрд доларів. На думку лідерів країн Перської затоки , ці гроші Тегеран використає для відновлення свого військового потенціалу, одночасно фінансуючи регіональні проксі-угрупування. Те, що в Меморандумі про взаєморозуміння не йдеться про програму Ірану з розробки балістичних ракет, також викликає занепокоєння у союзників Вашингтона в Перській затоці, які останніми місяцями постраждали від іранських повітряних атак. В ОАЕ, Саудівській Аравії, Кувейті, Бахрейні та Катарі розташовані американські військові бази, які становлять основу архітектури безпеки США на Близькому Сході.

Як повідомляв Укрінформ, Трамп підписав меморандум про взаєморозуміння з Іраном , який запускає 60-денний термін, протягом якого дві країни мають досягти всеосяжної угоди.

У вихідні група американських переговірників на чолі з віцепрезидентом Джей Ді Венсом взяла участь у перемовинах у Швейцарії, посередниками на яких виступили представники Катару та Пакистану. Перший раунд завершився в понеділок, а технічні обговорення, як очікується, триватимуть тиждень.

Фото: ОП

Рубіо відвідає країни Перської затоки вперше від початку війни проти Ірану

Джерело: ukrinform.ua (Світ)