Зняття нафтових санкцій з Ірану: Мінфін США видав ліцензію на 60 днів

23 червня 2026 р. 08:54

23 червня 2026 р. 08:54


Сполучені Штати Америки у понеділок, 22 червня, видали тимчасову ліцензію на операції з іранською нафтою . Про це написав міністр фінансів США Скотт Бессент у соцмережі Х.

За словами Бессента, у рамках переговорів у Швейцарії Іран взяв на себе зобов’язання забезпечити вільний транзит в Ормузькій протоці та дозволити інспекторам Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) в’їзд до своєї країни.

Він пояснив, що в рамках цієї угоди Міністерство фінансів видало тимчасову 60-денну загальну ліцензію, що дозволяє виробництво, постачання та продаж іранської нафти.

Нагадаємо, що у Швейцарії 21 червня відбулися переговори між США, Іраном , Катаром і Пакистаном щодо тимчасової мирної угоди та припинення бойових дій на Близькому Сході.

В Ірані заявили, що під час переговорів вдалося досягти "значного прогресу". Зокрема, за словами міністра закордонних справ Аббаса Арагчі, санкції проти іранської нафти скасували, а частину заморожених за кордоном активів країни розблокували.

Пакистан і Катар у спільній заяві говорили про "заохочення прогресу". Вони заявили, що Іран і США домовилися створити "комітет високого рівня" для нагляду за переговорами, а також робочі групи, що займатимуться ядерними питаннями та санкціями щодо Тегерана.

Окрім цього, Вашингтон та Тегеран створили лінію зв'язку , щоб "уникнути інцидентів і непорозумінь", пов'язаних з Ормузькою протокою.

Зняття нафтових санкцій з Ірану: Мінфін США видав ліцензію на 60 днів

Джерело: zn.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua