В Ірані заявили, що $12 мільярдів заморожених активів країни будуть розблоковані

23 червня 2026 р. 13:03

23 червня 2026 р. 13:03


Заступник міністра закордонних справ Ірану Казем Гарібабаді заявив, що 12 мільярдів доларів іранських заморожених активів будуть розблоковані у межах поточних переговорів зі США.

Про це повідомляє Bloomberg , передає Укрінформ.

За словами Гарібабаді, Іран отримає два транші по 6 мільярдів доларів.

Водночас Сполучені Штати наразі не підтвердили, скільки заморожених активів отримає Тегеран.

Розморожування коштів, скасування американських санкцій щодо експорту іранської нафти і зобов'язання щодо створення фонду відновлення викликали критику на адресу президента США Дональда Трампа. Прихильники жорсткої політики щодо Ірану побоюються, що ІРІ використає ці гроші для відновлення збройних сил та підтримання угруповань бойовиків, таких як «Хезболла».

Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп під час перебування у Франції підписав паперову копію меморандуму про взаєморозуміння між Сполученими Штатами та Іраном.

Документ передбачає створення приватного фонду обсягом $300 мільярдів , який буде призначений для стимулювання інвестицій в Іран.

18 червня Трамп назвав фейком повідомлення медіа про те, що Вашингтон має виплатити Ірану 300 млрд доларів.

Фото: sina drakhshani/Unsplsah

В Ірані заявили, що $12 мільярдів заморожених активів країни будуть розблоковані

Джерело: ukrinform.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua