Пакистан анонсував нові технічні переговори між США та Іраном наступного тижня

24 червня 2026 р. 15:06

24 червня 2026 р. 15:06


Переговори на технічному рівні між Сполученими Штатами та Іраном мають поновитися наступного тижня.

Про це повідомив журналістам в Ісламабаді речник Міністерства закордонних справ Пакистану Тахір Андрабі, передає Укрінформ з посиланням на CNN.

Андрабі не уточнив можливе місце та дату проведення переговорів, наголосивши, що вони не припинені на тлі напруженості Вашингтона та Тегерана щодо остаточної мирної угоди.

«Переговори тривають. Це лише тимчасова перерва, а не припинення процесу», — заявив Андрабі.

Меморандум про взаєморозуміння, підписаний минулого тижня між США та Іраном , має на меті припинити бойові дії, відкрити Ормузьку протоку та надати Ірану економічну допомогу в обмін на зобов’язання ніколи не розробляти ядерну зброю. Однак документ залишає без відповіді важливі питання, зокрема майбутнє ядерної програми Тегерана та його запаси збагаченого урану. Ці питання мають бути врегульовані протягом 60 днів напружених переговорів.

«Це початок процесу. Позитивні результати та наслідки стануть зрозумілішими в міру досягнення прогресу», — сказав Андрабі.

Як повідомляв Укрінформ, Трамп підписав меморандум про взаєморозуміння з Іраном , який запускає 60-денний термін, протягом якого дві країни мають досягти всеосяжної угоди.

У вихідні група американських переговірників на чолі з віцепрезидентом Джей Ді Венсом взяла участь у перемовинах у Швейцарії, посередниками на яких виступили представники Катару та Пакистану. Перший раунд завершився в понеділок, а технічні обговорення, як очікується, триватимуть тиждень.

Державний секретар США Марко Рубіо з вівторка по четвер відвідає Об’єднані Арабські Емірати , Кувейт та Бахрейн - це відбудеться вперше від початку американо-ізраїльської війни проти Ірану.

Фото: Pixabay

Пакистан анонсував нові технічні переговори між США та Іраном наступного тижня

Джерело: ukrinform.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua