У Німеччині проходять обшуки у справі колишньої «дочки» Газпрому

24 червня 2026 р. 16:05

24 червня 2026 р. 16:05


Федеральна прокуратура Німеччини проводить обшуки у Берліні та Франкфурті-на-Майні у межах розслідування щодо ймовірної спроби завдати шкоди газопостачанню країни через ліквідацію у 2022 році Gazprom Germania GmbH - дочірньої компанії російського газового монополіста.

Про це йдеться у пресрелізі Федеральної прокуратури ФРН, передає Укрінформ.

"Існує підозра, що відчуження та ліквідація були спрямовані на те, щоб завдати шкоди газопостачанню Німеччини ", - зазначається в повідомленні.

За даними відомства, зранку 24 червня на підставі рішень слідчого судді Федерального верховного суду були проведені обшуки у приміщеннях підозрюваного та особи, яка не є фігурантом справи, в Берліні, а також в офісі компанії у Франкфурті-на-Майні.

Розслідування стосується підозри у сприянні порушенню інвестиційних норм німецького Закону про зовнішньоекономічну діяльність (AWG), а також у спробі антиконституційного саботажу.

У прокуратурі нагадали, що наприкінці березня 2022 року зареєстрована в Берліні Gazprom Germania GmbH через низку угод з продажу акцій була виведена зі структури російського концерну "Газпром". Новим власником стала московська компанія, не пов’язана з енергетичним сектором.

"Новий власник одразу після продажу розпорядився ліквідувати Gazprom Germania GmbH. На той момент компанія володіла щонайменше 25% потужностей зі зберігання природного газу в Німеччині", - зазначили у правоохоронному відомстві.

Наголошується, що рішення про ліквідацію було ухвалене без необхідного дозволу Федерального міністерства економіки та енергетики ФРН.

За версією слідства, громадянин Росії, який є підозрюваним у справі, сприяв реалізації рішення про ліквідацію компанії.

Реалізувати цей план не вдалося після того, як Міністерство економіки та енергетики Німеччини передало Gazprom Germania GmbH під тимчасове довірче управління Федерального мережевого агентства.

Німецька прокуратура повідомила, що затримань наразі не проводилося. Обшуки проводяться з метою перевірити та уточнити наявні підозри.

Як повідомляв Укрінформ, у квітні 2022 року уряд Німеччини передав Gazprom Germania під контроль Федерального мережевого агентства. Це сталося одразу після того, як 1 квітня 2022 року російський Газпром оголосив, що припинив свою участь у німецькій дочірній компанії та відкликав своїх представників. Німеччина пішла на цей крок, щоб запобігти ліквідації компанії з боку РФ та захистити критичну енергетичну інфраструктуру.

Gazprom Germania була перейменована на Securing Energy for Europe (SEFE), в червні 2022 року її перейменували на Securing Energy for Europe Holding GmbH (SEEHG).

У грудні 2022 року Європейська комісія дозволила Міністерству фінансів Німеччини націоналізацію холдингу Securing Energy for Europe GmbH (SEEHG).

У Німеччині проходять обшуки у справі колишньої «дочки» Газпрому

Джерело: ukrinform.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua