Іран запевнив США, що не стягує плату за прохід через Ормузьку протоку - Трамп

24 червня 2026 р. 17:32

24 червня 2026 р. 17:32


Іран запевнив Сполучені Штати, що не стягує жодних зборів із суден, які проходять через Ормузьку протоку.

Про це президент США Дональд Трамп повідомив у своїй соцмережі Truth Social , передає Укрінформ.

«Іран повідомив США, що, попри провокаційні фейкові новини, які стверджують протилежне, немає жодних зборів, страхових тарифів та будь-яких інших платежів, які Іран вимагав або отримував від суден, які проходять через Ормузьку протоку», – написав Трамп.

Водночас американський лідер наголосив, що якщо надана Іраном інформація виявиться неправдивою, «переговори будуть негайно припинені».

Трамп також заявив, що Сполучені Штати не надавали Ірану жодних коштів і не розблоковували для нього заморожені активи.

«Ми розблокуємо частину їхніх грошей, які повністю перебувають під нашим контролем, щоб закупити для них кукурудзу, пшеницю, сою та інші продукцію у наших фермерів. В Ірані існує гостра нестача продовольства, і ми будемо закуповувати його для них виключно у Сполучених Штатах», – додав президент США.

Як повідомляв Укрінформ, Оман у координації з Міжнародною морською організацією (ІМО) ООН відкрив тимчасовий транзитний коридор для суден в Ормузькій протоцім , прохід яким здійснюватиметься без стягування зборів.

Фото: The White House

Іран запевнив США, що не стягує плату за прохід через Ормузьку протоку - Трамп

Джерело: ukrinform.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua