вологість:
тиск:
вітер:
Катар планує відновити виробництво СПГ протягом кількох тижнів
Про це прем’єр-міністр Катару шейх Мохаммед бін Абдулрахман аль-Тані сказав Financial Times , передає Укрінформ.
Аль-Тані повідомив, що Катар вже розпочав підготовку своїх танкерів після того, як минулого тижня США та Іран підписали меморандум про взаєморозуміння.
Катар є другим за величиною експортером СПГ у світі; об’єкти країни зазнали ударів з боку Ірану у перші тижні війни між США та Іраном.
«Протягом кількох тижнів виробництво повернеться до нормального рівня, за винятком пошкодженого об’єкта. Наші команди мобілізовані вже кілька тижнів», - сказав аль-Тані.
Він додав, що компанія QatarEnergy готується до відновлення нормальної роботи, щойно ситуація в Ормузькій протоці стабілізується.
Катар, який разом із Пакистаном став посередником у перемовинах на високому рівні між США та Іраном у неділю у Швейцарії, очікує, що судноплавство у протоці почне повертатися до нормального режиму впродовж кількох тижнів після укладення угоди.
Однак аль-Тані застерігає, що державна компанія QatarEnergy скасує форс-мажорні обставини, лише коли переконається, що всі проблеми вирішено і здійснювати діяльність безпечно.
Прем’єр-міністр Катару також зауважив, що створення «гарячої лінії» між США та Іраном є необхідним для запобігання спробам зловмисників завадити відновленню роботи Ормузької протоки, а також для протидії «дезінформації» та забезпечення координації під час розмінування протоки.
За словами аль-Тані, мета цієї «гарячої лінії» полягає у тому, щоб будь-яке судно, яке отримує будь-яку загрозу, було перевірене Іраном, і щоб воно могло безпечно пройти.
Катарський прем’єр попередив, що для усунення збитків світовій економіці від війни США та Ірану знадобиться час, навіть за умови повного відкриття Ормузької протоки. Аль-Тані також зазначив, що у найближчі місяці буде відчутний дефіцит добрив, сечовини, нафтохімічних продуктів та гелію.
«Ми зупинили ескалацію та зростання збитків. Але вплив цих збитків також проявиться лише через деякий час. Ми побачимо ці наслідки у вересні, жовтні», - сказав аль-Тані.
Як повідомляв Укрінформ, за словами президента США Дональда Трампа, Іран запевнив Сполучені Штати , що не стягує жодних зборів із суден, які проходять через Ормузьку протоку.
Новини рубріки
Угорщина планує розсекретити досьє спецслужб часів комуністичного режиму
24 червня 2026 р. 18:59
Натяк на Путіна? Радіо "Судного дня" передало кумедний сигнал, що може означати
24 червня 2026 р. 18:54
Росії загрожують бунти вже до кінця року: у Кремля немає жодного дієвого плану
24 червня 2026 р. 18:54