На «енергетичному Рамштайні» партнери оголосили про понад 375 млн євро допомоги Україні

25 червня 2026 р. 12:11

25 червня 2026 р. 12:11


На зустрічі «енергетичного Рамштайну» у Ґданську міжнародні партнери оголосили про щонайменше 375 млн євро допомоги для відновлення енергетичної інфраструктури України та внесків до Фонду підтримки енергетики.

Про це повідомив міністр енергетики Денис Шмигаль.

За результатами зустрічі партнери оголосили про додаткову допомогу українському енергетичному сектору:

  • Сполучені Штати Америки — 175 млн доларів США
  • Швеція — 137 млн євро
  • Норвегія — 77 млн євро
  • Естонія — 2,125 млн євро
  • Ісландія — 550 тис. євро
  • Литва - 4 млн євро.

«Дякую кожній державі, міжнародній організації та компанії, які залишаються поруч з Україною. Ця підтримка допомагає відновлювати енергетичну інфраструктуру, захищати критичні об’єкти та забезпечувати мільйони українців світлом» , – зазначив Шмигаль.

Нагадаємо, у червні стало відомо, що держава направить 67,8 мільярдів гривень на реалізацію Планів стійкості регіонів. Додатково ще 9,6 мільярдів на ці цілі передбачено у місцевих бюджетах.

Міністр енергетики Денис Шмигаль заявляв, що в Україні розробили модель енергетичної стійкості , що складається з чотирьох рівнів і має забезпечити більшу автономність та захищеність енергосистеми в умовах криз.

Також в «Укренерго» розповіли, чи чекати українцям відключень світла влітку.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

На «енергетичному Рамштайні» партнери оголосили про понад 375 млн євро допомоги Україні

Джерело: www.slovoidilo.ua (Світ)