В Італії за добу через екстремальну спеку померли п'ятеро людей

25 червня 2026 р. 15:57

25 червня 2026 р. 15:57


В Італії за добу через екстремальну спеку померли п'ятеро людей. Температура в країні піднялася до 41°C.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Guardian .

Після того як у вівторок 57-річний чоловік помер під час роботи в полі у передмісті Мілана, у середу стало відомо ще про чотирьох померлих, це 61-річний працівник виноградників у районі П’яченци; 56-річний чоловік, у якого стався напад під час відвідування могили батьків на цвинтарі в Гарласко; бездомний, знайдений мертвим на площі у Неаполі; та робітник, який знепритомнів під час проведення ремонтних робіт на об’єкті водогосподарської інфраструктури в районі Падуї.

Екстремальна спека посилила навантаження на електромережу Італії. У середу неодноразові відключення електроенергії призвели до порушення роботи систем кондиціонування повітря в кількох великих містах, зокрема, у Флоренції. Керівництво музеїв було змушене обмежити кількість відвідувачів та тимчасово призупинити продаж квитків, оскільки системи охолодження не справлялися з навантаженням.

Очікується, що нинішній період екстремальних температур досягне піку у суботу - понеділок. Щонайменше 18 італійських міст оголосили про найвищий рівень теплової небезпеки. Кілька регіональних урядів в Італії заборонили роботу на відкритому повітрі в найспекотніші години дня для будівельників та кур'єрів, хоча деякі працівники висловили протест, стверджуючи, що такі обмеження загрожують їхнім і без того нестабільним прибуткам.

Основні профспілки Італії закликали уряд залучити кошти з резервних фондів для компенсації працівникам, змушеним призупинити роботу через спеку .

Як повідомляв Укрінформ, у Франції, Іспанії та інших країнах Західної й Центральної Європи оголосили червоний рівень небезпеки через спеку .

В Італії за добу через екстремальну спеку померли п'ятеро людей

Джерело: ukrinform.ua (Світ)