У штаб-квартирі Єврокомісії вимикали кондиціонери через високу спеку

26 червня 2026 р. 17:37

26 червня 2026 р. 17:37


Сьогодні штаб-квартира Європейської комісії у Брюсселі була змушена вимкнути систему кондиціонування через велику спеку.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Politico.

"Штаб-квартира Європейської комісії була змушена вимкнути систему кондиціонування повітря у п'ятницю через спеку ", - йдеться у повідомленні.

Співробітники які працюють у будівлі Берлеймонт, опівдні отримали SMS-повідомлення такого змісту: "BERL – ТЕРМІНОВО – Через екстремальні погодні умови система охолодження на поверхах з 1 по 7 буде вимкнена до кінця дня".

У цій 13-поверховій будівлі розміщуються офіси очільниці Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, її 26 комісарів та близько 3 000 співробітників. Фон дер Ляєн працює на 13-му поверсі, а офіси більшості її комісарів розташовані на 8-му поверсі та вище.

Бельгія та значна частина Європи минулого тижня переживали спеку з рекордно високою температурою повітря.

На початку цього тижня Комісія опублікувала рекомендації для своїх співробітників, що включали уникнення виходів на вулицю в найспекотніший час доби, регулярне вживання води та ранній початок робочого дня.

Однак ці поради спричинили обурення деяких співробітників Комісії, які працюють у будівлях без кондиціонерів, зокрема у Генеральному директораті з питань сільського господарства (DG AGRI).

"Це наче феодалізм", – сказав у п’ятницю посадовець Єврокомісії, який працює на нижньому поверсі будівлі. Він мав на увазі той факт, що на верхніх поверхах, де розміщуються кабінети комісарів, кондиціонери продовжують працювати. Інший посадовець погодився, що це "ганьба".

Третій співробітник, який працює на 8-му поверсі, повідомив Politico у п’ятницю, що навіть за умови працюючого кондиціонера температура всередині все ще становить 25,7 градуса.

Спека викликала нову дискусію щодо відсутності систем кондиціонування повітря в будинках та офісах по всій Європі. Лише близько однієї п’ятої частини домогосподарств на континенті мають кондиціонери.

У Бельгії одна п’ята всіх потягів не має кондиціонерів, що спонукало національну залізничну компанію скасувати багато рейсів у години пік.

Європейський парламент також зіткнувся з відключеннями електроенергії цього тижня через надмірне споживання енергії під час роботи системи охолодження.

Як повідомляв Укрінформ, в Іспанії щонайменше 212 смертей, зареєстрованих 21-24 червня, були спричинені спекою.

Фото: EmDee/Вікіпедія

У штаб-квартирі Єврокомісії вимикали кондиціонери через високу спеку

Джерело: ukrinform.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua