Трамп звинуватив Іран у порушенні режиму припинення вогню

26 червня 2026 р. 21:00

26 червня 2026 р. 21:00


Президент США Дональд Трамп заявив, що Іран атакував судна в Ормузькій протоці, чим порушив домовленості щодо припинення вогню.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє AP.

"Один безпілотник пошкодив верхню палубу корабля, але корабель зміг продовжити рух. США збили ще три безпілотники, спрямовані на цей корабель", - сказав Трамп.

У дописі Трампа в соціальній мережі Truth Social не було названо постраждале судно чи час завдання удару, але у четвер британські військові повідомляли про судно, яке було вражене снарядом біля узбережжя Оману.

Нагадується, що США та Іран досі ведуть переговори щодо умов мирної угоди, включаючи такі питання, як проходження суден через ключову Ормузьку протоку та вирішення майбутнього запасів високозбагаченого урану Ірану.

Згідно з тимчасовою угодою, обидві сторони мають 60 днів, щоб узгодити ці деталі.

Як повідомляв Укрінформ, операція «Епічна лють» проти Ірану була розпочата США та Ізраїлем 28 лютого.

Держсекретар США Марко Рубіо заявив 5 травня, що Сполучені Штати завершили військову операцію «Епічна лють» проти Ірану та перейшли до нового етапу дій у регіоні Близького Сходу.

Президент США також оголосив про тимчасове призупинення операції в межах проєкту «Свобода» щодо забезпечення судноплавства через Ормузьку протоку.

Фото: The White House

Трамп звинуватив Іран у порушенні режиму припинення вогню

Джерело: ukrinform.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua