США атакували цілі в Ірані у відповідь на удар по вантажному судну — BBC

27 червня 2026 р. 00:46

27 червня 2026 р. 00:46


Збройні сили США завдали авіаударів по іранських військових об'єктах після того, як вантажне судно в Ормузькій протоці було атаковане дроном-камікадзе. Президент США Дональд Трамп звинувачив Тегеран у порушенні угоди про припинення вогню, повідомляє BBC.

Центральне командування США (CENTCOM) повідомило, що американські військові уразили склади ракет і безпілотників, а також прибережні радіолокаційні позиції. За даними американської сторони, внаслідок атаки на вантажне судно ніхто не постраждав. Проте цей інцидент поставив під загрозу безпеку в регіоні та змусив розпочати заплановану евакуацію понад 11 тис. моряків, які раніше були там заблоковані.

У CENTCOM заявили, що напад на комерційне судно став порушенням домовленостей про припинення бойових дій і загрозою свободі судноплавства через Ормузьку протоку. Там також запевнили, що США й надалі координуватимуть безпечний прохід цивільних суден.

Ормузька протока залишається одним із головних осередків напруження у відносинах США та Ірану. Саме контроль над цим морським маршрутом став одним із ключових питань переговорів між сторонами, а укладені в червні домовленості передбачали безпечний прохід комерційних суден протягом 60 днів. Документ, зокрема, передбачав , що Іран докладатиме «максимальних зусиль» для безпечного проходу комерційних суден протягом 60 днів. Іран наразі не коментував американські удари у відповідь.

США атакували цілі в Ірані у відповідь на удар по вантажному судну — BBC

Джерело: zn.ua (Світ)