Перемир’я зірвано: США завдали ударів по Ірану у відповідь на атаки по торговому судну

27 червня 2026 р. 11:06

27 червня 2026 р. 11:06


У п’ятницю, 26 червня, військові США завдали ударів по низці іранських військових об’єктів . Як повідомило Центральне командування Збройних сил США (CENTCOM), операція стала відповіддю на атаку Ірану напередодні на комерційне судно, яке проходило через Ормузьку протоку.

За даними американських військових, під удар потрапили місця зберігання ракет і безпілотників, а також радіолокаційні станції.

У CENTCOM заявили, що неспровокована атака Ірану на цивільне судноплавство є грубим порушенням режиму припинення вогню. Там також наголосили, що такі дії Тегерана поставили під загрозу свободу судноплавства в Ормузькій протоці — одному з найважливіших міжнародних торговельних маршрутів, через який проходять дедалі більші обсяги світової торгівлі.

Американське командування додало, що сили CENTCOM і надалі координуватимуть безпечний прохід і надаватимуть підтримку комерційним суднам, які прямують через Ормузьку протоку.

Крім того, у відомстві запевнили, що військові США зберігатимуть присутність у регіоні та контролюватимуть дотримання всіх положень чинної угоди з Іраном.

Як повідомляли «ФАКТИ», контрольований республіканцями Сенат висловив догану Дональду Трампу , проголосувавши за закон про воєнні повноваження. На папері це змушує президента або отримати схвалення Конгресу на свої військові операції в Ірані, або припинити їх.

Читайте нас у Facebook

Перемир’я зірвано: США завдали ударів по Ірану у відповідь на атаки по торговому судну

Джерело: fakty.ua (Світ)