Президент Сербії заявив, що йде у відставку

27 червня 2026 р. 22:05

27 червня 2026 р. 22:05


Президент Сербії Александар Вучич заявив, що залишить свою посаду найближчими тижнями, а в країні відбудуться позачергові вибори.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє агенція Reuters .

"Президент Сербії Александар Вучич, який перебуває під тиском після місяців антиурядових протестів, заявив сьогодні, що піде у відставку протягом найближчих тижнів, і країна проведе позачергові президентські та парламентські вибори", - йдеться у повідомленні.

Заява Вучича, який перебуває при владі 13 років, пролунала після півтора року антикорупційних протестів, спровокованих обваленням навісу на залізничній станції в місті Новий Сад на півночі країни у листопаді 2024 року, в результаті якого загинуло 16 людей.

Другий і останній мандат Вучича на посаді президента мав закінчитися в середині 2027 року.

"Я буду президентом лише кілька тижнів, а потім піду у відставку", - сказав Вучич під час виступу перед своїми прихильниками на проурядовому мітингу у Белграді..

Вучич заявив, що допоможе своїй Сербській прогресивній партії виграти президентські вибори та позачергові парламентські вибори, які також спочатку були заплановані на 2027 рік. Він не уточнив, коли він піде у відставку, ані коли розпустить парламент, що є передумовою для позачергових парламентських виборів.

Сербія є кандидатом на вступ до ЄС, але Белград спочатку повинен покращити справи з верховенством права, включаючи умови для вільних та чесних виборів, а також викорінити корупцію та організовану злочинність. Він також має узгодити свою зовнішню політику з політикою блоку, включаючи запровадження санкцій проти РФ за вторгнення в Україну.

Як повідомляв Укрінформ, в місті Новий Сад на півночі Сербії тисячі людей вийшли на мітинг , аби вшанувати пам’ять 16 осіб, які загинули у 2024 році внаслідок обвалу навісу на залізничному вокзалі, та вимагати проведення позачергових парламентських виборів.

Президент Сербії заявив, що йде у відставку

Джерело: ukrinform.ua (Світ)