Штати завдали нових ударів по Ірану після атаки на панамський танкер

28 червня 2026 р. 02:54

28 червня 2026 р. 02:54


Військові США завдали чергових ударів по кількох цілях в Ірані у відповідь на нову атаку Тегерана на комерційне судно.

Про це повідомило Центральне командування Збройних сил США (CENTCOM), передає Укрінформ.

«27 червня сили Центрального командування США завдали додаткових ударів по кількох цілях в Ірані за розпорядженням верховного головнокомандувача», – йдеться в дописі.

За словами військових, після вчорашніх американських ударів у відповідь на обстріл судна Ever Lovely Іран мав можливість і надалі дотримуватися угоди про припинення вогню. Однак у суботу іранці запустили дрон-камікадзе, який влучив у танкер Kiku.

За інформацією CENTCOM, судно під прапором Панами перевозило понад 2 млн барелів нафти поблизу Ормузької протоки .

Як зазначається, у відповідь на цей акт агресії Сполучені Штати завдали ударів по об'єктах військової інфраструктури Ірану, зокрема по засобах спостереження, системах зв'язку, позиціях ППО, сховищах безпілотників та потужностях з мінування акваторії.

У CENTCOM також наголосили, що комерційне судноплавство через Ормузьку протоку триває.

«Сили США залишаються пильними, здатними завдати нищівного удару й готовими до дій», – запевнили в командуванні.

Як повідомляв Укрінформ, у п’ятницю Сполучені Штати завдали ударів по території Ірану у відповідь на обстріл комерційного судна в Ормузькій протоці.

Фото архівне: АА

Штати завдали нових ударів по Ірану після атаки на панамський танкер

Джерело: ukrinform.ua (Світ)