Сербія відновить строкову військову службу з березня 2027 року - Вучич

28 червня 2026 р. 16:04

28 червня 2026 р. 16:04


Президент Сербії Александар Вучич заявив у суботу, 27 червня, що країна запровадить «дуже короткий» період обов’язкової військової служби, починаючи з березня наступного року.

Про це повідомляє сербський телеканал N1 , передає Укрінформ.

Виступаючи на військовому аеродромі Батайниця поблизу Белграда, Вучич заявив, що перед відновленням строкової служби необхідно виконати низку попередніх процедур.

Влада Сербії раніше оголосила про плани відновити обов’язкову військову службу для чоловіків віком до 30 років.

Очікується, що термін проходження строкової служби становитиме 75 днів.

Зазначається, що Сербія офіційно перейшла до професійної армії 1 січня 2011 року, коли набуло чинності рішення парламенту про призупинення обов’язкової військової служби.

Звичайний призов замінили добровільною службою, а збройні сили комплектувалися солдатами та офіцерами на професійній основі.

Заява Вучича прозвучала під час презентації військової техніки, зокрема літаків і гелікоптерів сербських ВПС, а також ракетних систем, керованих бомб та інших зразків озброєння китайського, американського й російського виробництва.

Як повідомляв Укрінформ, президент Сербії Александар Вучич заявив, що залишить посаду найближчими тижнями , а в країні відбудуться позачергові вибори.

Фото: predsednik.rs

Сербія відновить строкову військову службу з березня 2027 року - Вучич

Джерело: ukrinform.ua (Світ)