Цього тижня Зеленський вперше особисто зустрінеться з президентом Бразилії

18 вересня 2023 р. 22:52

18 вересня 2023 р. 22:52


Президент України Володимир Зеленський вперше особисто зустрінеться з президентом Бразилії Луїсом Інасіу Лулою да Сілвою, що може владнати непорозуміння після саміту G7, коли президенти не змогли зустрітись. Лула заявив тоді, що Зеленський начебто не з’явився на двосторонню зустріч, а президент України прокоментував це тим, що у обох президентів були свої графіки.

Зустріч бразильського та українського лідерів має відбутися у середу 20 вересня у Нью-Йорку, де Лула та Зеленський братимуть участь у засіданнях Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй, повідомила CNN із посиланням на прессекретаря бразильського представництва Синтію Рібейро.

За даними CNN, люди, знайомі з планами Зеленського, раніше говорили, що він має кілька зустрічей з іншими світовими лідерами під час свого перебування в Нью-Йорку. Український президент планує використати особистий виступ на щорічній зустрічі, щоб закликати до більшої підтримки України, яка продовжує бойові дії проти Росії, що окупувала частину українських територій.

Нагадаємо, що США почали готувати зустріч Лули та Зеленського ще у серпні. За словами колишнього заступника міністра закордонних справ України Андрія Мельника, який був призначений послом України у Бразилії, «Бразилія може відіграти важливу роль у припиненні російської агресії та досягненні міцного та справедливого миру».

Цього тижня Зеленський вперше особисто зустрінеться з президентом Бразилії

Джерело: zn.ua (Світ)