США арештували росіянина, який займався контрабандою товарів подвійного призначення для РФ

19 вересня 2023 р. 00:14

19 вересня 2023 р. 00:14


У США заарештували 51-річного громадянина Росії Максима Марченка. Йому висунули обвинувачення в змові з метою шахрайства, а також у злочинах, пов’язаних з контрабандою і відмиванням грошей.

Помічник генпрокурора США Метью Олсен зазначив, що Марченко використовував мережу підставних компаній, як частину закордонної контрабандної мережі для доставки в Росію американських технологій подвійного призначення з військовим застосуванням.

Стверджується, що росіянин також брав участь у незаконній мережі закупівель, яка постачала мікроелектроніку військового класу кінцевим користувачам у Росії.

У відділі національної безпеки Мін'юсту заявили, що цей арешт підкріплює зобов’язання США протистояти російській агресії в Україні шляхом суворого дотримання американських законів про експортний контроль.

14 вересня Штати ввели новий пакет санкцій проти Росії . Під обмеження потрапили заводи, банки та судна, окрім російських компаній, під обмежувальні заходи потрапили юридичні особи з Туреччини.

За даними Reuters, вони звинувачуються в допомозі у ремонті суден, пов'язаних із Міністерством оборони Росії

Також Міністерство торгівлі Сполучених Штатів на 180 днів відкликало експортні привілеї у російської компанії "Електроком ВПК" та її співробітників. Їх вважають причетними до допомоги в обході санкцій проти РФ .

США арештували росіянина, який займався контрабандою товарів подвійного призначення для РФ

Джерело: www.rbc.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua