У США заарештували росіянина, який скуповував техніку подвійного призначення та передавав в РФ

19 вересня 2023 р. 02:53

19 вересня 2023 р. 02:53


51-річному росіянину Максимові Марченку, який проживав у Гонконзі, висунули звинувачення у змові з метою обману Сполучених Штатів, а також у злочинах, пов’язаних з контрабандою, шахрайством і відмиванням грошей на основі його  участі в схемі контрабанди мікроелектроніки подвійного призначення, йдеться у повідомленні Мін’юсту США.

За даними правоохоронців, Марченко використовував мережу підставних компаній для доставки в Росію американських технологій подвійного призначення, які можуть використовуватися у військових цілях.

Прокурор Деміан Вільямс повідомив, що росіянин разом із спільникам використовували підставні гонконзькі компанії для контрабанди в РФ мікроелектроніки американського виробництва, яка застосовується, зокрема, у прицілах, приладах нічного бачення, тепловізорах та системах озброєння.

Загалом у період з травня 2022 року до серпня 2023 року підставні компанії Марченка закупили контрабандного товару на понад 1,6 мільйона доларів.

На заарештованого нині Марченка чекає суд.

На початку вересня повідомлялось, що у США судять 33-річного Артура Петрова, який має російсько-німецьке громадянство і мешкав на Кіпрі. Він звинувачується у порушенні експортного контролю , контрабанді, шахрайстві та відмиванні грошей - загалом за 11 пунктами, покарання за більшість з яких становить до 20 років позбавлення волі.

У США заарештували росіянина, який скуповував техніку подвійного призначення та передавав в РФ

Джерело: zn.ua (Світ)