Інформаційна безбар'єрність: доступні медіа та публічна інформація у різних форматах

24 липня 2024 р. 17:04

24 липня 2024 р. 17:04


24 липня  радник та працівники Житомирської районної військової адміністрації, представники територіальних громад Житомирського району взяли участь в онлайн-дискусії на тему: «Інформаційна безбар'єрність: доступні медіа та публічна інформація у різних форматах».

Відкриття заходу розпочалося з вітального слова Ростислава Карандєєва, тимчасово виконуючого обов'язки Міністра культури та інформаційної політики України, та Тетяни Ломакіної, Радниці-уповноваженої Президента України з питань безбар'єрності.

Фото без опису

Основна частина заходу складалася з трьох блоків:

•    презентація щодо стану та перспектив державної політики у сфері інформаційної безбар'єрності;
•    робота в міні-групах, де учасники мали змогу визначити наявні проблеми та можливі напрямки розвитку державної політики у цій сфері;
•    обговорення результатів групової роботи, презентації напрацювань та обмін думками.

Ця онлайн-зустріч стала важливою платформою для обговорення актуальних питань інформаційної безбар'єрності та визначення шляхів її розвитку в Україні.

Фото без опису

Ось деякі з ключових моментів, які були порушені під час заходу:

•    необхідність забезпечення доступу до інформації для всіх людей, незалежно від їхніх фізичних, сенсорних чи інтелектуальних особливостей;
•    важливість використання різних форматів інформації, таких як субтитри, жестова мова, легке читання та аудіодескрипція;
•    необхідність підвищення обізнаності про питання інформаційної безбар'єрності серед населення та органів влади;
•    роль ЗМІ у забезпеченні доступності інформації;
•    важливість співпраці між різними зацікавленими сторонами для досягнення успіху в цій сфері.

Фото без опису

Учасники онлайн-зустрічі висловили свою підтримку розвитку інформаційної безбар'єрності в Україні та наголосили на важливості продовження роботи в цьому напрямку.

Нагадуємо, що Кабінет Міністрів України розпочав роботу над Планом заходів з реалізації Національної стратегії безбар'єрності на 2025 - 2026 роки.

Фото без опису

Національна стратегія зі створення безбар'єрного простору до 2030 року ухвалена Кабінетом Міністрів України у 2021 році. Ціль стратегії — створити умови, які допомагають кожній людині, незалежно від статі, віку, походження, стану здоров'я і соціального статусу реалізувати свої права і свободи повною мірою.

Фото без опису

Важливо зазначити, що ініціативу «Без бар’єрів» започаткувала перша леді України Олена Зеленська. Розробка Плану заходів з реалізації Національної стратегії безбар'єрності на 2025 - 2026 роки проходить за координації Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. Аналітичну та технічну підтримку надає експертний консорціум за участю проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), що фінансується Урядом Канади та впроваджується компанією Alinea International. Координація заходів відбувається у співпраці з Радницею-уповноваженою Президента України з питань безбар'єрності за підтримки Уряду Великої Британії.

Інформаційна безбар'єрність: доступні медіа та публічна інформація у різних форматах

Джерело: myropilska-gromada.gov.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua