Як адаптуватися до зимового часу: поради лікаря

30 жовтня 2024 р. 23:58

30 жовтня 2024 р. 23:58


Зміна режиму може створити додатковий стрес для організму, тому у зв’язку з переходом на зимовий час потрібно уважніше поставитись до свого фізичного і емоційного здоров’я.

Перехід на зимовий час для багатьох стає справжнім випробуванням з погіршенням самопочуття, перепадами настрою і зниженням працездатності.

Особливий вплив переходу на зимовий час зазвичай відчувають люди похилого віку і ті, хто страждають хронічними захворюваннями. Мінімальний дискомфорт відчувають “жайворонки”, які люблять прокидатися з першими променями сонця, адже світанок з переходом на зимовий час починається раніше. Психологи вважають зміну сезонного часу восени негативною для психоемоційного стану людини. Значна тривалість темного часу доби може призвести до нудьги, загострити стреси, особливо у самотніх людей. Для ослабленого імунітету перехід на зимовий час також має несприятливі наслідки. Через короткий світловий день зменшується вироблення серотоніну, що може призвести до депресії.

Як впливає перехід на зимовий час на самопочуття:

  • Швидка втомлюваність. Хронобіолог з Мюнхена під час досліджень довів, що переведення годинників може спричиняти відчуття втоми у людей. Це негативно відбивається на працездатності: організму потрібен час, щоб адаптуватися до нового графіку.
  • Ослаблення імунітету. Якщо у людини наявні проблеми з імунною системою, то переведення годинникових стрілок на зимовий час може стати причиною застуди.
  • Депресія. До неї схильні люди похилого віку та емоційно нестійкі особистості під час переходу на зимовий час.
  • Загострення хронічних захворювань. Ті, хто страждає від будь-яких хронічних захворювань, мають бути готові, що хвороби можуть загоститися. Особливо це стосується людей з серцево-судинними хворобами. У них може з’явитися різке коливання тиску, прискорене серцебиття.

Але всіх цих неприємних наслідків можна уникнути – достатньо слідувати декільком простим правилам:

  • Виходьте на прогулянку. Світло, особливо денне, допомагає призвичаїтись до змін. Водночас в холодний період року перебування на вулиці вдень допомагає простимулювати мозок і змушують його утворювати серотонін.
  • Не плануйте в цей період часу важливі справи, зокрема краще утриматись від інтенсивних фізичних навантажень.
  • Намагайтесь повноцінно харчуватись, щоб організм не відчував браку в поживних речовинах. Через похолодання організму необхідно більше корисних речовин та калорій.
  • Спеціалісти радять більше спати у цей період. Завдяки здоровому сну організм має кращу змогу відновитися від впливу факторів, що послаблюють його. Плануйте свій час так, щоб повноцінно спати — не менше 7-8 годин.
  • Якщо відчуваєте труднощі після зміни часу – проконсультуйтесь зі своїм лікарем.

Для більшості людей, які не мають серйозних проблем зі здоров’ям, такий перехід не нестиме серйозної загрози. Втім, все одно варто слідкувати за своїм організмом та не планувати додаткового навантаження, щоб дати час спокійно пережити зміни.

Загалом на адаптацію організму до зимового часу може знадобитись від одного тижня до двох.

Намагайтесь не піддаватись стресу та бережіть себе.

Джерело: Житомирський ЦКПХ

Як адаптуватися до зимового часу: поради лікаря

Джерело: zt.20minut.ua

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua