вологість:
тиск:
вітер:
В м. Овруч відбулася низка заходів з нагоди 205–річчя від дня народження нашого видатного земляка, відомого лісівника Віктора Єгоровича фон Граффа
08 листопада 2024 року в м. Овруч відбулася низка заходів з нагоди 205 – річчя від дня народження нашого видатного земляка, відомого лісівника Віктора Єгоровича фон Граффа, також цього дня вшанували подвиг Захисників, які поповнили небесне військо, віддавши своє життя за свободу та мирне майбутнє країни.
Багато почесних гостей з різних куточків України відвідали Овруцьку землю. Окрім того, з пам’ятними подарунками для Музейної установи та з вітальним словом завітали до нас голова Коростенської РВА Олег Рябой; доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений лісівник України, директор Малинського фахового коледжу Ігор Іванюк; волонтер і пошуковець, учасник бойових дій російсько – української війни Олександр Ушинський; директор Макарівського історико-краєзнавчого музею Віталій Гедз, а також рідні загиблих Героїв, чиї сини, чоловіки, брати та батьки віддали своє життя за незалежність країни.
Розпочалися заходи з хвилини мовчання та покладання квітів до пам’ятника «І мертвим, і живим захисникам України в російсько – українській війні» й фотостенду «Пам’ятаємо кожного, хто захищав суверенітет та територіальну цілісність України».
Цікавим доповненням до загальної програми дня стала екскурсія гостей міста до Овруцької зразкової Малої академії народних мистецтв та ремесел. Відвідувачі мали унікальну можливість зануритися в дивовижний світ картин із соломи, створених дитячими руками. Кожна картина немов оживала від слів Н ародн ого художник а, з асновник а і директор а Овруцької малої академії Миколи Климовича та відкривала свою власну історію.
У Граффському сквері вшанували величну людину, яка залишила незабутній слід в історії лісового господарства, нашого земляка, уродженця м. Овруч, Віктора Єгоровича фон Граффа, згадавши про його досягнення та здобутки. Минуло два століття від того часу, коли жив і працював знаний в усьому світі « Піонер степового лісорозведення» , проте люди з великою повагою донині дотримуються його професійних стандартів та наслідують його шлях, де кожен його крок був спрямований на збереження, примноження та збагачення природи.
Особливо зворушливим був момент офіційного відкриття розширеної експозиції Музею історії Овруччини, під час якого відбулася стародавня традиція - розбиття глечика, яка підкреслила важливість зв’язку між минулим , сучасним і майбутнім поколіннями. Віднині Музей став місцем самоусвідомлення, де історія і сучасність переплітаються, створюючи нові перспективи та відкриваючи нові горизонти для розвитку туризму в громаді, а колектив музею,під керівництвом молодого, проте досвідченого директора Аліни Заєць, вивів свою діяльність на новий рівень, впроваджуючи сучасні підходи до збереження багатовікової культурної спадщини.
Щемливою подією стала висадка дубів на Алеї пам’яті, що є важливою віхою в збережені пам’яті про наших Захисників. Серед посаджених дерев, розвісили дзвіночки, які додали особливої глибини цьому заходу. У майбутньому це буде місце, куди люди зможуть прийти, зупинитися під цими деревами, побути на одинці із собою та помолитися за вічний спокій воїнів.
Чудовою нагодою для обміну досвідом та обговорення актуальних проблем стало проведення ІІ Всеукраїнської науково- практичної конференції «Лісовирощування: історична та інноваційна діяльність у галузі лісового господарства», яка відбулася на базі Овруцької публічної бібліотеки одночасно у двох форматах: офлайн та онлайн.
У підсумку Овруцький міський голова Іван Коруд зазначив, що цей день став незабутнім в історії нашої громади та подякував рідним загиблих Героїв, почесним гостям і всім жителям громади за їхню допомогу та участь у таких важливих заходах, а також висловив свою вдячність військовим за те, що мужньо стоять на захисті рідної країни.
Нехай цей день стане прямим нагадуванням про те, як важливо підтримувати добрі традиції .
Джерело: ovrucka-gromada.gov.ua