вологість:
тиск:
вітер:
Час берегти зір: як гаджети, інфекції та спосіб життя впливають на очі
Через зір людина отримує 85% інформації. Щороку кількість сліпих у світі зростає на 1-2 млн осіб, адже кожних 5 секунд зір втрачає один дорослий, а кожну хвилину — одна дитина. В Україні точної офіційної статистики щодо людей з порушенням зору немає, за неофіційними даними — це приблизно 100 тисяч людей, з них понад 10 тисяч — діти.
Варто наголосити, що проблема саме дитячої сліпоти і порушення зору в нашій країні є вкрай актуальною, оскільки дитяча сліпота і слабкий зір займає 4 місце серед основних причин інвалідності.
Основними чинниками, що ведуть до порушення зору є:
- генетичні — 75% порушень: спадкові захворювання (катаракта, природжена глаукома, атрофія зорового нерва, короткозорість); місцеві і загальні інфекції, нейроінфекції; порушення обміну речовин;
- травми і аномалії розвитку очного яблука;
- зовнішні та внутрішні дії, що мали місце в період вагітності;
- захворювання периферичних відділів ока, рогівки, кришталика.
Захворювання очей зазвичай виникають в ранньому дитячому віці.
Також вчені пов'язують збільшення кількості сліпих і слабозорих людей з впливом безлічі гаджетів і технічних новинок, під впливом яких з раннього дитинства знаходяться діти. До порушення зору може призвести робота з комп'ютерами, а також паління, вживання алкоголю. Дуже вразливі до офтальмологічних захворювань хворі на цукровий діабет та хворі на серцеві захворювання.
Симптомами захворювань є: червоний колір очей чи шкіри навколо них, припухлість повік, свербіж, біль, сльозотеча, темні плями в центрі поля зору, важкість фокусуватися на дальніх та ближніх предметах, подвоєння в очах, мушки чи спалахи в очах, важкість адаптації зору в темних приміщеннях, поява райдужних кіл при погляді на яскраве джерело світла, відчуття болю та тиску в області очниці і надбрів'я, особливо вранці, затуманення зору, ділянки нечіткого зображення в полі зору, звуження меж периферичного зору, особливо з боку внутрішнього кута ока, надмірна світло чутливість та дискомфортні відчуття.
При появі будь-яких симптомів необхідно терміново звернутися до лікаря.
Зір — це величезна цінність людини, тільки від вас залежить те, як ви будите бачити навколишній світ. Необхідно регулярно відвідувати офтальмологічні кабінети, де вам проведуть обстеження на сучасному обладнанні.
Вживайте продукти, що зміцнюють судини сітківки (чорниці, смородину, моркву, виноград). При короткозорості включіть в раціон печінку тріски, сир, зелень. Продукти, що містять антиоксиданти: бобові, риба, рослинні олії. Не зловживайте гострою та солоною їжею. Дотримуйтеся збалансованого раціону харчування, до якого включайте багато овочів та фруктів.
Правильно обладнайте своє робоче місце: зручні меблі та освітлення. Проводьте гімнастику для очей.
Якщо вам рекомендовані окуляри, не забувайте ними користуватися. Контактні лінзи підбирайте в кабінеті лікаря, дотримуйтеся відповідних правил щодо їх використання.
Прислуховуйтеся до порад, бережіть себе та своїх близьких!
За інформацією Звягельського районного відділу ДУ "Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України"
Джерело: novograd.city
Новини рубріки
П'яний водій поблизу Малина врізався у відбійник
02 січня 2025 р. 17:26
У супермаркеті на Житомирщині поконфліктували молодики: один порізав іншого в районі тулуба
02 січня 2025 р. 17:16
Як ветеранам пройти безплатне професійне навчання? ІНФОГРАФІКА
02 січня 2025 р. 17:14