«Земля обітована»: як Малинська міськрада саботувала повернення громаді доступу до ставка

15 листопада 2024 р. 17:15

15 листопада 2024 р. 17:15


Прокуратура клопотала, щоб фермер розблокував доступ до ставу у Лумлі, але мерія вважала ці вимоги «необґрунтованими»

У жовтні, посилаючись на інформацію пресслужби прокуратури, ми повідомляли, що Малинській міськраді — після численних скарг мешканців села Лумля та тривалої боротьби селян — повернули землю біля місцевого ставка. Йшлося про три земельні ділянки комунальної власності.

Там фермери розбудували корівники й перекрили жителям доступ до ставу. Аж ось, за позовом Коростенської окружної прокуратури, агрофірму зобов’язали повернути 6 га землі водного фонду Малинській міській раді та усунути перешкоди для користування заказником.

І здавалося б, очевидна перемога для нашої міськради, яка є насамперед представницьким органом місцевого самоврядування і зобов’язана захищати майно громади. Втім з рішення суду бачимо, що мерія мала трохи іншу думку і зовсім не підтримувала інтереси селян у цьому судовому процесі.

«Малинська міська рада позовні вимоги не підтримала та зазначила, що вони є необґрунтованими та не підлягають задоволенню», — цитуємо судове рішення.

У матеріалах справи зазначають, що Малинська міська рада, як орган місцевого самоврядування, має право вирішувати питання щодо спірних земель, які є в комунальній власності, згідно із Земельним кодексом України.

Так, 26 вересня 2023 року прокуратура Коростенського району направила лист до міськради, в якому повідомила, що є причини захищати інтереси держави у справі про повернення земель у комунальну власність.

У відповідь наша мерія заявила, що планує створити робочу групу для перевірки документів і огляду земель біля ландшафтного заказника «Круча»…

Оскільки, на думку прокуратури, Малинська міська рада не вжила заходів для вирішення проблеми і заявила, що не має юридичних підстав діяти, прокуратура самостійно звернулася до суду.

І, як вже відомо, суд задовольнив вимоги прокурорів і підтвердив, що фермери справді працювали на цій ділянці неправомірно, а тому мають звільнити територію.

Здогадуємося, що це рішення ще можуть, і очевидно будуть оскаржувати в судах інших інстанцій. Цікаво, чи зміниться позиція Малинської міськради щодо того, чиї ж інтереси вона захищатиме надалі?

Улітку 2023 року ми публікували матеріал на цю тему: «Хочемо жити у селі, а не на фермі»: на Малинщині мешканці Лумлі воюють з аграріями через корів .

Як писало тоді MALYN.MEDIA , основні претензії жителів стосувалися того, що підприємці  (П (ПО) СП «Малинівське», яке власне й займається розведенням цієї худоби) свідомо порушують законодавство і розбудовують ферму упритул до місцевого ставка. Та ще й на заповідній території…

Малинська міська рада тоді пропонувала «укласти соціальну угоду з підприємством», а самі бізнесмени запевняли, що ведуть бізнес у правовому полі… Але мешканці не погодилися і звернулися до Офісу Генпрокурора.

«Земля обітована»: як Малинська міськрада саботувала повернення громаді доступу до ставка

Джерело: malyn.media

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua