Київ
вологість:
тиск:
вітер:
Погода на 10 днів від
sinoptik.ua
Реабілітаційні послуги в Україні для Захисників і Захисниць надаються безоплатно в рамках Програми медичних гарантій
Реабілітаційні послуги в Україні надаються безоплатно в рамках Програми медичних гарантій. Зокрема, захисникам із важкими пораненнями держава гарантує до восьми стаціонарних реабілітаційних циклів на рік. Один цикл — мінімум 14 днів.
Окрім реабілітації, кожен військовослужбовець має право на виплати при пораненні або травмі. Які — розповідаємо далі
Щомісячне грошове забезпечення — зберігається сума, яку отримував військовослужбовець до поранення.
Додаткова винагорода — виплата в розмірі 100 000 грн за поранення, яке пов’язане із захистом Батьківщини. Її можна отримувати кожного місяця протягом всіх періодів лікування в стаціонарі або перебування у відпустці для лікування після тяжкого поранення.
Зазначимо, що ступінь поранення обов’язково має бути прописаний у висновку ВЛК. У разі, якщо військовий отримав не поранення, а «бойову» травму, то додаткова винагорода також виплачується.
Підстава для виплат — довідка про обставини травми, у якій вказано, що вона пов’язана із захистом Батьківщини, а військовослужбовець був у засобах індивідуального захисту, не вчиняв кримінального правопорушення, не намагався нанести собі тілесного ушкодження та не перебував у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Якщо щось з переліченого мало місце — у виплаті відмовлять.
Одноразова грошова допомога — компенсація за функціональні порушення, до яких призвело виконання обов’язків.
Важливо! Якщо ВЛК визначила, що травма, захворювання, поранення чи контузія:
отримані при захисті Батьківщини або виконанні обов’язків військової служби, то виплату можна отримати як при втраті працездатності, так і при встановленні групи інвалідності;
пов’язані з проходженням військової служби (наприклад, нещасний випадок), то грошову допомогу можна отримати тільки в разі встановлення інвалідності. При встановленні часткової втрати працездатності у відсотках (без встановлення інвалідності) виплату не передбачено.
На розмір одноразової грошової допомоги впливають: ступінь втрати працездатності або група інвалідності, причинний звʼязок отримання поранення із військовою службою, розмір прожиткового мінімуму станом на поточний рік.
Про які суми йдеться:
У випадку встановлення ступеня втрати працездатності у відсотках (без установлення інвалідності)
Розмір допомоги визначається у відсотках, які встановлено органами МСЕК, від 70-кратного прожиткового мінімуму (ПМ) для працездатних осіб.
Наведемо приклад: 25% × 70 × 3 028 (ПМ у 2024 році) = 52 990 грн.
Грошова допомога в разі встановлення інвалідності, що пов’язана із захистом Батьківщини чи виконанням обов’язків військової служби:
1 група інвалідності — 1 211 200 грн (400-кратний ПМ);
2 група інвалідності — 908 400 грн (300-кратний ПМ);
3 група інвалідності — 757 000 грн (250-кратний ПМ).
Якщо встановлена інвалідність пов’язана з проходженням військової служби:
1 група інвалідності — 363 360 грн (120-кратний ПМ);
2 група інвалідності — 272 520 грн (90-кратний ПМ);
3 група інвалідності — 211 960 грн (70-кратний ПМ).
Матеріальна допомога для розв’язання соціально-побутових питань — здійснюється щороку в розмірі місячного грошового забезпечення військовослужбовців.
Грошова допомога для оздоровлення — виплата в розмірі місячного грошового забезпечення, яка здійснюється щороку, незалежно від допомоги для вирішення соціально-побутових питань. Вона надається військовослужбовцям у разі вибуття в щорічну основну відпустку або на підставі наказу командира військової частини.
Ми щиро дякуємо тим, хто вже десятий рік віддано захищає українську незалежність. Якщо хочете знати більше про власні права — пропонуємо зазирнути у Довідник військовослужбовця після поранення:
https://bit.ly/3zV9mIa
*якщо ви військовослужбовець і вас просять сплатити кошти за реабілітаційні послуги — звертайтеся на гарячу лінію НСЗУ — 16-77. Або телефонуйте за номером гарячої лінії Пацієнти України.
_______
Ініціатива «Реабілітація травм війни» реалізується за підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні, European Union in Ukraine та Nova Ukraine.
Джерело: korosten-rada.gov.ua
Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua
Новини рубріки
Після поточного ремонту в селі Майстрова Воля відновив роботу медичний пункт тимчасового базування
21 листопада 2024 р. 09:52
Краснова Анжеліка виборола срібло на чемпіонаті України з вільної боротьби U-16
21 листопада 2024 р. 09:31