вологість:
тиск:
вітер:
Керівника Держгеонадр викликають до суду через скандальне відчуження спецдозволу на гранітний...
Суд розбирається, хто допоміг обійти заборони й передати спецдозвіл на видобуток граніту
Господарський суд Києва взявся за справу, що стосується скандального відчуження спецдозволу №634 на видобування граніту з Коростенського (Стремигородського) родовища. Цей дозвіл, який раніше належав підсанкційному АТ «Коростенський кар’єр», опинився у власності інших компаній всупереч судовій забороні. Для з’ясування обставин на засідання викликали т.в.о. голови Держгеонадр Сергія Дехтяренка, чиї дії викликали підозри. Суд попереджає про можливі штрафи у разі невиконання вимог.
Про це повідомляє NADRA.INFO із посиланням на щойно оприлюднену ухвалу .
Дозвіл був переданий спочатку ТОВ «Новел Пром», а згодом — ТОВ «Коростенська видобувна компанія», попри судову заборону вносити зміни до цього спецдозволу від 30 жовтня 2024 року.
Суд зобов’язав Держгеонадра надати всі документи, які стали підставою для прийняття цього рішення, а також дані тимчасового керівника та членів робочої групи, що ухвалювали рекомендації. У разі невиконання вимог, Службі загрожує штраф.
Зʼясувати всі обставини зміни власника дозволу, який раніше належав компанії підсанкційної особи, суд міста Києва спробує в четвер, 28.11.2024 о 15:00.
Уточнимо, що раніше Державна служба геології та надр України (ДГН) таки затвердила переоформлення чотирьох спеціальних дозволів на видобуток граніту, які раніше належали групі компаній UNIGRAN, на підприємства, пов’язані з бізнесменом Сергієм Шапраном. Відповідне рішення закріплено Наказом №532 від 14 листопада 2024 року, і підписане власне тим же т.в.о. голови ДГН Сергієм Дехтяренком.
Згідно з документом, ТОВ «Коростенська видобувна компанія» отримала спецдозвіл №634 на видобуток граніту на Коростенському (Стремигородському) родовищі. Тим часом ТОВ «Малинська видобувна компанія» стала власником трьох інших спецдозволів: № 766, № 6136 та № 1601, які стосуються Пинязевицького родовища та його ділянок.
Раніше ці дозволи належали підприємствам, що входили до складу групи UNIGRAN, пов’язаної з бізнесменом Ігорем Наумцем. Після накладення санкцій на компанію у 2023 році права на родовища були передані ТОВ «Новел Пром», а згодом продані підприємствам, пов’язаним із Сергієм Шапраном.
По темі: Розслідування Схем про активи «Юніграну»: суд заблокував сумнівний продаж надр
Хронологія подій — за тегом ЮНІГРАН
Джерело: malyn.mediaНовини рубріки
Житомирський обласний центр крові запрошує донорів підтримати військових до дня ЗСУ
27 листопада 2024 р. 18:19
19-річного наркозакладчика затримала поліція на Житомирщині
27 листопада 2024 р. 17:56