вологість:
тиск:
вітер:
На Малинщині відновлюють гарячі обіди для учнів 1-4 класів
Наразі школярі отримуватимуть свої порції у ланчбоксах
Вкінці листопада виконком Малинської міської ради прийняв рішення щодо харчування учнів молодших класів нашої громади. Зокрема, йдеться про те, що для школярів нарешті відновлять гарячі обіди у школах.
Згідно з прийнятим рішенням, цю функцію поклали на Управління освіти. Усі витрати послугу забезпечить державна субвенція, тобто батьки за обіди не платитимуть нічого.
Нагадаємо, що у жовтні уряд виділив субвенцію місцевим бюджетам на забезпечення харчування учнів початкових класів. Так, на період жовтень-грудень Малинська громада могла отримати близько 2 млн грн.
Тоді ми спілкувалися із головним освітянином Малинщини — Віталієм Коробейником, і він повідомляв , що навіть за умови такої субвенції питання відновлення харчування у школах громади залишається складним. Причина – підприємці не готові надавати таку послугу, а своїх ресурсів громада немає.
Однак, як бачимо з рішення виконкому за 29 листопада, у мерії таки знайшли спосіб і дітей годуватимуть під час уроків. Деталі нашому виданню прокоментував Віталій Коробейник.
— Віталію Володимировичу, розкажіть, що конкретно передбачає це рішення виконкому.
— Функцію з організації харчування у школах громади передали Управлінню освіти. Раніше по цьому питанню ми відповідали лише за дошкільну освіту. На сьогодні вже проведено торги, закуплено продукцію, ланчбокси. Якщо все йтиме за планом, то вже з четверга, 5 грудня, розпочнемо самостійно забезпечувати харчування для дітей.
— У якому форматі це працюватиме?
— У сільській місцевості при навчальних закладах зазвичай функціонують дитячі садочки. Ми домовилися, що їхні кухарі, за окремим меню, готуватимуть їжу також для молодших школярів. Оскільки поки що немає необхідного посуду, ми вирішили використовувати ланчбокси. Це зручно, бо не доведеться мити посуд, а це спрощує процес.
— Можете детальніше розповісти про кожну школу?
— Звісно. У Пиріжках дитячий садок готуватиме для себе. У Недашках кухарі забезпечуватимуть харчування і для себе, і для учнів у Діброві, адже там немає власної кухні. У Малинівці садок обслуговуватиме дітей і 1–4 класи. У Нових Вороб’ях, Любовичах, Українці – аналогічна ситуація. У Ворсівці готуватимуть і для горинських школярів. У Слобідці також функціонує дитячий садок, який забезпечуватиме харчування.
У місті ситуація складніша. У другій школі триває ремонт, і вона не має власної бази. Тож для неї готуватимуть декілька дитячих садочків. Третя школа забезпечуватиме себе та першу школу. Для четвертої – харчування організовує восьмий садок. П’ята і шоста школи, які зараз працюють на базі дитячих садочків, отримуватимуть харчування звідти ж.
Схема доволі складна, але це наразі єдиний варіант. Таким чином ми освоюємо частину коштів і забезпечуємо дітей харчуванням.
— А як щодо підрядників, які могли б надавати послугу харчування на постійній основі?
— У цьому питанні є певний прогрес. Два потенційні надавачі послуг – Іванків і Бородянка – виявили зацікавленість. Вони готові стати нашими партнерами й організаторами харчування. Але це вже з наступного року.
— Отже, ланчбокси – це тимчасове рішення?
— Саме так. Закупити посуд наразі немає можливості і це довго, а використовувати його потім лише частково – нераціонально. Ланчбокси дозволяють швидко й ефективно організувати харчування. Їжу розкладають у ланчбокси, які потім доставляють у термосумках до навчальних закладів. Наприклад, з третьої школи – у першу. Але вже з нового року очікуємо, що постійний організатор харчування розпочне свою роботу. Ми спілкувалися з цими компаніями, знаємо, що вони вже отримали позитивні відгуки від північних громад нашої області.
— Яка сума передбачена державною субвенцією на харчування одного учня?
— Це 50 гривень на одного школяра. Батьки не платитимуть нічого.
— Віталію Володимировичу, а які страви плануєте готувати для школярів у ланчбоксах?
— Повністю дотримуватись рекомендацій Клопотенка навряд чи вийде, але ми намагатимемося зробити меню збалансованим і відповідати усім нормам. Меню буде єдиним для всіх шкіл, щоб уникнути плутанини.
— Якщо учні не захочуть харчуватися, чи передбачена альтернатива або компенсація?
— Ні, субвенція виділяється виключно на організацію харчування. Компенсація можлива лише за умови відсутності організованого харчування. Для молодших класів такої альтернативи немає. Що стосується старшокласників, для яких поки що не передбачено обідів, то вони можуть розраховувати на компенсацію. Але зазначу, що з 2025 року плануємо відновити харчування і для старших класів.
Розмовляла Олена ПЕТРЕНКО
Джерело: malyn.mediaНовини рубріки
Бердичівлянину повідомлено про підозру за побиття жінки-адвоката
26 грудня 2024 р. 23:10
У Житомирському драмтеатрі відремонтують укриття: обласна рада надала згоду на проведення робіт
26 грудня 2024 р. 23:10
Тепловізори: сучасні технології для різних сфер застосування (Новини компаній)
26 грудня 2024 р. 23:10