вологість:
тиск:
вітер:
Чи хотіли б житомиряни впливати на розподіл коштів місцевого бюджету та які пропозиції мають
Президент Володимир Зеленський 6 січня 2025 року підписав закон , який дозволяє мешканцям громад впливати на розподіл місцевих бюджетів.
9 січня ми вирішили запитати у житомирян, як вони ставляться до такої можливості та які пропозиції мають щодо розподілу коштів у бюджеті Житомирської громади.
«Моя думка з приводу цього така, що це чудово, тому що жителі будуть знати, куди йдуть ці кошти, і на що, і для чого. І так само вони зможуть регулювати для чого краще. Зрозуміло, що всі жителі бачать проблеми в нашому місті й вони будуть розуміти куди їх краще витратити. Моя пропозиція – більше коштів виділяти на покращення і вдосконалення життя для молоді. Щоб наша місцева молодь залишалася в Житомирі й гарно своїми діями, програмами, заходами покращувала життя для всієї громади та розвивала її в кращу сторону», – каже Влад.
«В принципі, позитивно. Перш за все, можуть вони впливати на владу, допомагати, радитися. Це прекрасно. Пропозиція – перш за все, може якесь соціологічне опитування ( ред. провести ) куди ці кошти направити: чи на збір для воїнів, які нас захищають, можливо на нагальні проблеми міста – інфраструктура, дороги, будівництво. А може на якісь модульні будиночки для переселенців», – говорить Тетяна.
«Я вважаю, що це дуже гарна новина, тому що люди зможуть якісь цікаві ідеї подати, їм буде приємно, що вони беруть у цьому участь, а не так, що просто депутати самі щось собі вирішують і все, і нікого не питають. Я б хотіла, щоб чим більше грошей йшло на армію, бо чим більше грошей виділятиметься на військо, дрони, то швидше закінчиться війна», – каже Влада.
«Чесно, я не знаю. За умови, що люди будуть компетентні плюс мінус у цьому питанні, а якщо це просто будуть люди з вулиці, які взагалі не розуміються на фінансах і формуванні місцевих бюджетів, то я не знаю чи це доцільно. (ред. на яку сферу більше грошей потрібно виділити? ) можливо на дитсадочки, школи, освіту. В принципі, освіта ніколи не в програші», – каже Ольга.
«В принципі, це логічно, тому що, як у нас до цього було, можливо, зараз неправильно сформулюю, але сквери у нас всі будуються, якби у нас в країні війна, і люди обурювалися. А так, це надасть людям можливість обирати, що вони хочуть, і в принципі, вже не буде цього виправдання, народ ви обрали – ми зробили. Тому я ставлюсь цілком позитивно. Я тут взагалі спеціаліст, щоб казати, які пропозиції маю щодо розподілу коштів у бюджеті Житомирської громади», – розповідає Денис.
«Мабуть, позитивно, якщо це, звичайно, буде прозоро і якщо це дійсно буде впливати. Тут треба подумати. На якісь волонтерські справи, лікування поранених», – відповідає Тетяна.
«Позитивно, підтримую. ( ред. які пропозиції щодо розподілу бюджету? ) Сьогодні ще поки не думав над цим питанням. Більше грошей потрібно виділяти на сферу освіти, бо я в ній працюю», – говорить Володимир.
«Це не погана ідея. Було б непогано, щоб більше уваги було на старовинні будинки, щоб вони були в належному стані, пофарбовані, приведені до ладу. Це було б супер», – каже Альона.
Джерело: Житомир.Info
Новини рубріки
В Україні погода порадує квітневою температурою
10 січня 2025 р. 01:12
У Коростені у водія «Ford Fusion» вилучили боєприпаси
10 січня 2025 р. 01:12