вологість:
тиск:
вітер:
До 143-ої річниці з Дня народження Івана Огієнка житомиряни поклали квіти до пам'ятника вченому і просвітнику
Ця велична постать — унікальний приклад служіння Україні через слово, віру і науку.
Вчений, просвітник, мовознавець, перекладач, громадський діяч, митрополит Іларіон...
Огієнко не лише відроджував українську мову, створюючи наукові основи її вживання, а й довів її значення для формування національної ідентичності.
Його переклад Біблії українською — історичний внесок у духовне життя нашого народу.
Упродовж 1940-1941 рр. під керівництвом єпископа Іларіона у лоно православної церкви повертаються храми, відновлюються та започатковуються православні парафії, мовою богослужінь у місцевих православних церквах стає українська. 1943 року його посвячено у сан митрополита Української автокефальної православної церкви...
"Мова — це не тільки простий символ розуміння, бо вона витворюється в певній культурі, в певній традиції. В такому разі мова — це найясніший вираз нашої психіки, це найперша сторожа нашого психічного я. І поки живе мова — житиме й народ, як національність. Не стане мови не стане й національності", — Іван Огієнко.
Сьогодні, коли Україна відстоює свою незалежність, мову, культуру, ми черпаємо натхнення з ідей геніального українця, який невтомно працював задля відродження історичної справедливості та повернення Україні вкраденої історії.
Джерело: Житомирська міська рада
Джерело: zt.20minut.uaНовини рубріки
У фотопастку заповідника в Коростенському районі потрапив олень благородний
15 січня 2025 р. 07:40
Ще раз про сказ – Держпродспоживслужба
15 січня 2025 р. 03:37