вологість:
тиск:
вітер:
Підійшло до фіналу стажування молоді у Бердичівській міській раді
У Бердичівській міській раді привітали з завершенням стажування молодь, котра взяла участь у програмі стажування в органах місцевого самоврядування. Нагадаємо: бердичівська громада виступила однією з 9-ти учасниць пілотної програми, впровадженої НАДС та Міністерством молоді та спорту України у співпраці з ГО «ТиЗміни» за підтримки ПРООН в Україні та фінансування Міністерства закордонних справ Данії.
Впродовж жовтня 2024-го-лютого 2025-го Світлана Долина, Олександр Залінський та Валерія Тимохіна стажувалися, відповідно, у відділі охорони здоров’я, відділі молоді та спорту та у відділі інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю. Протягом цього часу вони:
- отримували перший професійний досвід та працювали для своєї громади;
- дізнавалися про роботу органів місцевого самоврядування зсередини;
- спілкувалися з експертами для розвитку своїх професійних здібностей;
- відвідували тренінги з впливу молоді на процеси прийняття рішень;
- розвивали вміння ініціювати зміни у громадах.
У свою чергу, координаторка проєкту та керівники стажування за підтримки ГО «ТиЗміни» намагалися допомогти стажистам увійти в робочу колію та підтримували їх методологічно. За час реалізації програми посадовці міської ради:
- отримали знання та новий досвід із залучення молоді до роботи в ОМС;
- розробили розпорядження про впровадження стажування у своїй громаді;
- покращили знання про сучасні інструменти зовнішньої комунікації на тренінгах.
Сертифікати про успішне проходження стажування і пам’ятні подарунки від організаторів учасникам й учасницям програми вручили міський голова Сергій Орлюк та керуюча справами виконкому міської ради Лариса Котнюк. До спілкування долучилися координаторка проєкту у Бердичеві Марина Гордон та керівники стажування Олена Тарасова й Олександр Єжель.
«Руйнування стереотипів», – так окреслила головне враження від роботи в органах місцевого самоврядування Світлана Долина. У кабінетах немає сейфів, набитих грошима, що течуть направо й наліво, а коридорами не ходять похмурі особи, які спопеляють поглядом і гримають на кожного, хто звернеться до них з тим чи іншим питанням. Натомість, навколо – робоча й загалом дружня атмосфера, кожен – при справі, а реалізації будь-якого проєкту передує копітка праця з вивченням, аналізом, розрахунками й погодженнями.
Його думка на рахунок молоді була й залишається незмінною, констатував, звертаючись до стажерів Сергій Орлюк: важливо і необхідно, аби молоді люди заходили в органи місцевого самоврядування та брали активну участь у прийнятті рішень. Вони – це свіжий погляд на речі, молодеча енергія та завзяття, чітке визначення правильного вектору руху. Так, може даватися взнаки відсутність досвіду й недостатньо глибоке бачення ситуації, але ж на те, щоби скорегувати, підказати, направити є старші колеги. Висловлювати власні думки у соцмережах необхідно, та цього мало – мало навіть просто озвучити ту чи іншу ідею. Потрібно, принаймні, мати уяву, як втілювати її у життя, яким чином супроводжувати під час реалізації. І з цим у Бердичівській міській раді креативній, небайдужій, готовій до реальної роботи молоді готові допомогти.
Вона вперше переступила поріг кабінету виконкому, коли їй було лише 22 роки, пригадує, у свою чергу, Лариса Котнюк. І вже через місяць мала у своєму підпорядкуванні близько 50-ти фахівців. Найголовніший урок, що його винесла за роки роботи в ОМС, – треба бути готовим і не боятися приймати управлінські рішення. Прагнеш бути успішним управлінцем? Не бійся брати на себе відповідальність.
Джерело: berdychiv-rada.gov.ua