Що робити з сухою травою без шкоди для довкілля

09 квітня 2025 р. 15:17

09 квітня 2025 р. 15:17


Спалювання шкодить довкіллю

Щовесни українці масово спалюють суху траву на полях, городах і присадибних ділянках, вважаючи це корисним для ґрунту. Насправді ж вогонь знищує все живе, погіршує родючість землі, забруднює повітря і навіть може призвести до пожежі. Під час горіння без доступу кисню виділяється бензопірен — канцерогенна речовина, а дим насичується токсичними діоксинами.Про це розповідають фахівці обласного ЦКПХ.

Чому це міф?

Багато людей переконані, що попіл згорілої рослинності збагачує землю, а трава після випалювання росте краще. Проте це не відповідає дійсності. Пожежі порушують природний баланс, руйнують мікрофлору ґрунту та знищують тварин, які там мешкають.

Статистика: чому люди досі палять

  • 39,4% українців усе ще спалюють суху рослинність;
  • 52% паліїв не знають про шкоду від цього;
  • 20% людей припинили палити рослинність завдяки порадам дітей або онуків.

Альтернатива — компостування

Замість того, щоб палити траву та листя, краще виготовити компост. Для цього достатньо викопати яму, заповнити її рослинними рештками, залити водою й засипати ґрунтом. Періодично перемішуючи вміст протягом літа, восени ви отримаєте натуральне добриво без запаху, яке збагатить ваші грядки.

Інший варіант — мульчування

Мульча — це захисне покриття для ґрунту з подрібненої рослинності, листя та гілок. Вона зберігає вологу, захищає від перепадів температури та запобігає росту бур’янів. Такий підхід не лише безпечний, а й корисний для врожаю.

Що ще можна зробити?

Суху траву також можна використати в тваринництві — для утеплення або облаштування приміщень для худоби. А головне — розповідайте сусідам, родичам і друзям про шкідливість спалювання і наявні альтернативи.

Що робити з сухою травою без шкоди для довкілля

Джерело: 1.zt.ua