вологість:
тиск:
вітер:
Готовність громади до реагування на випадок надзвичайної ситуації воєнного характеру обговорили у Бердичеві
Враховуючи останні події, а саме – атаку російських безпілотників на житловий сектор одного з населених пунктів Житомирщини, що призвела до жертв і постраждалих серед людей, руйнувань та, як наслідок, до залучення усіх причетних служб, у бердичівській громаді зобов’язані чітко оцінити готовність до аналогічної ситуації. На цьому наголосив міський голова Сергій Орлюк на початку спеціально скликаної робочої наради за участі заступників міського голови, керівного складу місцевого управління ДСНС України, установ медичної та соціальної сфери, комунальних підприємств, управлінь та відділів Бердичівської міської ради.
Безпека людей – пріоритет, нагадав Сергій Орлюк, і те, що сталося в якихось кілометрах від Бердичева, має налаштовувати на постійну готовність до будь-якого розвитку подій. Тож скликана ним нарада, підкреслив, є не просто формальністю, а інструментом з детальної перевірки цієї готовності.
Чітко визначений алгоритм дій в умовах можливої воєнної загрози відпрацьовано, і про нього доповіла керівниця штабу з ліквідації надзвичайних ситуацій Наталія Палкіна. Окремо у своїй доповіді посадовиця зупинилася на постійному режимі готовності системи цивільного захисту як такої, включаючи питання оповіщення населення та, загалом, інформаційної підтримки. З-поміж іншого, інформувала про дії штабу з ліквідації НС, про мобілізацію всіх сил реагування та створення умов для порятунку людей (робота сортувального пункту, психологічна допомога, реєстрація постраждалих тощо). Паралельно з роботою з жителями, акцентувала, має вестися розбір завалів, локалізація аварій на мережах, відновлення електро-, водо- й теплопостачання. Усі заходи, наголосила Наталія Палкіна, доповнюватимуться системною інформаційною роботою з населенням. Інформація гарантовано достовірна й узгоджена.
Як вчинятимуть із постраждалими, куди і хто перевозитиме людей, котрі залишилися без даху над головою й у чому були, чим поїтимуть й годуватимуть у випадку потреби, чи мають представники служб контакти одне одного – все це проговорювалося не раз, і настав час актуалізувати заходи реагування. Але не лише це, підкреслив Сергій Орлюк: життєво необхідно реально перевірити готовність кожної з причетних служб – технічну спроможність, ресурсне забезпечення, готовність персоналу.
Система цивільного захисту повинна діяти як чіткий єдиний механізм, резюмував міський голова, спільне завдання у випадку надзвичайної ситуації – не допустити паніки, зберегти життя й здоров’я людей, забезпечити злагоджене та професійне реагування.

Новини рубріки

Житомир попрощався із Захисником Володимиром Ходоровським
18 квітня 2025 р. 17:53

Передали смаколики захисникам до Великодня
18 квітня 2025 р. 17:50