вологість:
тиск:
вітер:
У Житомирі відбулося засідання членів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України
25 квітня у Житомирській ОВА відбулося засідання членів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Члени Конгресу обговорили ряд важливих питань, зокрема відтермінування реформи освіти, питання фінансової відповідальності органів місцевого самоврядування за шкоду, заподіяну лісу, підготовку Житомирської області до участі у Міжнародному Саміті міст та регіонів.
«Президентом України чітко визначено завдання, і це не лише безперебійна комунікація громад з усіма державними органами, не лише посилення спроможності громад, а й згуртованість усіх і кожного в цей надважкий для держави час», – каже керівник Офісу Конгресу регіональних влад при Президентові України Лілія Пашинна.
Очільники та представники громад мали змогу поставити важливі запитання щодо розв’язання актуальних проблем.
«Такі зустрічі дуже важливі, тому що підіймаються вкрай важливі питання. Ми на місцях безпосередньо спілкуємося з людьми й перші знаємо про їхні потреби, побажання, думки, щодо навчальних, медичних закладів, тобто їх безпечного проживання в тій чи іншій зоні нашої громади. Сьогодні на Конгресі підіймалися вкрай важливі питання, особисто я звернувся з питанням про відтермінування освітньої реформи на прикордонних територіях. У нас в громаді нещодавно відбувся прикрий випадок, коли підірвалися батьки на протитанковій міні й 8 дітей залишилися сиротами. В нас під цю реформу потрапляють 2 навчальних заклади. Виникає потреба підвозу цих дітей до інших навчальних закладів. Батьки, розуміючи всю небезпеку й ризик, піднялися й проти цієї реформи, а ми, як органи місцевого самоврядування, постійно з ними на контакті й контролі», – розповідає Олевський міський голова Сергій Лисицький.
«Моє питання про використання вільних залишків (ред. коштів) . Моя громада зіштовхнулася з тим, що 2 роки підряд ми маємо вільні залишки, минулого року – 12 млн грн, цьогоріч – 9 млн грн. Натомість маємо безліч потреб, нащо їх використати, зокрема 2 заклади освіти, де близько 160 учнів, потрібна даху, оскільки були протікання. Безумовно, потрібно внести зміни до Бюджетного кодексу, як раз в пункті 6, та додати нам можливість фінансувати капітальні видатки на заклади соціальної сфери, освіти та культури», – говорить голова Ярунської сільської ради Звягельського району Сергій Романюк.
Народний депутат Арсеній Пушкаренко підкреслив важливість Конгресу та зазначив, що це дає унікальну можливість для створення діалогу між органами влади та реальними потребами людей.
«Формат Конгресу, який ініційований президентом, дає можливість підносити ті питання, які сьогодні дійсно актуальні на місцях. Поруч з актуальністю вони й складні. Сьогодні бачили широкий спектр питань, від вшанування наших героїв до збереження й ефективного використання лісового ресурсу, питання про Чорнобиль. Важливо, що саме Конгрес дає можливість від найменшої громади до президента України, законодавців й уряду доносити інформацію, коли ті чи інші рішення не працюють, або не можуть бути імплементовані у зв'язку з різними обставинами, у нас перед усім це війна», – сказав народний депутат України Арсеній Пушкаренко.
Нагадаємо, в березні 2025 року у Звягелі провели Другий форум старост Житомирщини. На заході представники місцевої влади, голови територіальних громад, старости та народні депутати України обговорили питання, що допоможуть покращити роботу старостинських округів.

Новини рубріки

У ДТП біля Вересів зіткнулися два легковики: 73-річного водія госпіталізовано
25 квітня 2025 р. 18:53

Лікар з Малина постане перед судом за отримання хабарів
25 квітня 2025 р. 18:52

У селах Владівка та Скурати відкрили стенди пам'яті загиблих Героїв
25 квітня 2025 р. 18:52