вологість:
тиск:
вітер:
Цьогоріч на Житомирщині зафіксували 24 випадки хвороби Лайма: місті планують розпочати протикліщову обробку парків
Сезон кліщів розпочався – чим тепліше, тим небезпечніші стають прогулянки в парку чи лісі. У Житомирській області через укуси кліщів уже у 24 людей діагностували хворобу Лайма.
«З настанням тепла й весняного сезону у природі активізуються іксодові кліщі, вони переносять дуже тяжкі хвороби для людей і тварин, які небезпечні – Лайм-бореліоз, кліщовий енцефаліт, тому за цією групою кліщів ведуться спостереження. У Житомирській області протягом 2024 року хворих на хворобу Лайма зареєстровано 192 особи. У першому кварталі 2025 року зареєстровано 24 особи. Найбільше хворих на хворобу Лайма реєструється в Житомирському районі, за 2024 рік – 91 випадок, за 2025 – 14. Протягом цього року в нас було обстежено 6 кліщів з них 5 заражені бореліями. У 2024 році на дослідженні було 6 кліщів, з них усі були заражені бореліями. Борелія – це збудник хвороби Лайма», – розповідає в.о заступника генерального директора ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров`я України» Тетяна Мартинчук.
Прості правила допоможуть вам вберегтися від кліщів.
«Потрібно одягати закритий одяг, краще щоб він був світлих тонів. Обов'язково використовуйте репеленти – засоби захисту від шкідників, потрібно обробляти себе, дітей, домашніх тварин. Тварини часто приносять цих шкідників додому і вони потім можуть мігрувати на тіло людини. Після прогулянки потрібно обов'язково оглянути всіх членів родини на наявність кліщів. Якщо раптом людина на собі знаходить кліща, він має бути як найшвидше вилучений. Найкраще це зробити в травмпункті. Також кліща можна принести до нас в лабораторію на дослідження. Лабораторія особливо небезпечних інфекцій методом темнопольної мікроскопії проводить аналіз кліщів на носійство збудника борелії», – каже Тетяна Мартинчук.
До відділення травматології та ортопедії міської лікарні №1 з настанням тепла почали частіше звертатися з укусами кліщів.
«В середньому за тиждень до нас звертається 4-5 пацієнтів з такою проблемою, за квітень близько 16-8. Найчастіше кліщі можуть бути на будь-якій частині тіла, але як правило, вони шукають місця, де тонка шкіра. Це можуть бути внутрішні поверхні стегон, під пахвами, шия, буває на голові. Краще звернутися до травмпункту, щоб ми витягнули без ушкоджень. Як правило пацієнти самостійно починають виймати, не знаючи техніки виймання. Частину виймають, а частина залишається», – каже завідувач відділення травматології та ортопедії КП «Лікарня № 1» Житомирської міської ради Дмитро Гаєвський.
Хвороба Лайма, яку переносять іксодові кліщі – небезпечна. Якщо не розпочати лікування на ранній стадії, то хвороба може призвести до ураження різних органів.
«Ми призначаємо антибактеріальні препарати й спостереження. Кліщі переносять хворобу Лайма, як правило інкубаційний період до місяця. Ця хвороба доволі небезпечна, тому що вражає не лише шкіру, а й суглоби, нервову систему. Якщо людина бачить, що в неї з'явилися кільцеподібна еритема, то звертається до лікарів. Лікують антибіотикотерапією, також вже потрібно буде лікувати ускладнення – нервову патологію, суглобовий синдром», – сказав Дмитро Гаєвський.
Щоб запобігти розмноженню кліщів у житомирських парках почали скошувати траву.
«На сьогодні поки що ми робимо косіння трави. Можливо, багато хто з людей не знає, що на деревах кліщів не буває, в основному вони на траві та низькорослих кущах. В гідропарку ми почали косити по правій стороні від кінцевої зупинки тролейбуса, ця сторона вже скошена. Тепер буде коситися ліва сторона. 2 травня ми почали косити на набережній в Шодуарівському парку», – сказав директор КП «Парк» Сергій Бондар.
Після того, як закінчаться дощі, парки почнуть обробляти спеціальними препаратами від кліщів, на це з міського бюджету виділили понад 80 000 грн, каже Сергій Бондар.
«У нас вже є спеціальні препарати. Закінчаться дощі, буде погода, підсохне й будемо починати обробляти. На сьогодні 85 400 грн (ред. виділили кошти з міського бюджету), це з урахуванням того, що ми будемо наймати спеціалізовану організацію, яка буде нам надавати такі послуги», – каже Сергій Бондар.
Нагадаємо, за перше півріччя 2023 року в Житомирській області зафіксовано 71 випадок хвороби Лайма (поміж хворих – 5 дітей).
Як повідомляв , наприкінці червня 2023 року Житомирській області фіксували збільшення кількості випадків хвороби Лайма, переносником якої є кліщі. Так, за п’ять місяців цього року вже зареєстровано 45 випадків цієї недуги, а це уп’ятеро більше, аніж за цей же період торік.

Новини рубріки

Чи безпечна вода в громадських криницях Звягеля: нові результати аналізу
06 травня 2025 р. 10:02

КП "Житомирводоканал" інформує про проведення аварійно-відновлювальних робіт
06 травня 2025 р. 09:52

У Житомирі 6 травня жителі кількох районів залишилися без...
06 травня 2025 р. 09:36