вологість:
тиск:
вітер:
Помер письменник Валерій Шевчук. Мандрівник із Житомира, що відкривав нові світи
На 86-му році життя помер український письменник із Житомира Валерій Шевчук. Про це повідомила його донька Юліана Шевчук.
“Спочивай у мирі, тато! Батько помер в реанімації лікарні "Феофанія". Останні дні перебував у дуже тяжкому стані”, - написала вона на своїй сторінці .
Він був найяскравішим творцем сучасного українського інтелектуального роману. Авторитетний знавець барокової культури, він неймовірно багато зробив для популяризації української спадщини ХVІІ століття.
Валерій Шевчук також є автором ґрунтовної популярної біографії Івана Мазепи.
Радянський світ, який спритно заманював у свої липкі тенета, Валерія Шевчука так і не піймав. Письменник зумів утекти в спасенну бібліотеку, і книжки виявилися для нього надійним захистом. Його одразу ж затаврували як песиміста й формаліста - на ті часи це були серйозні гріхи. Якраз вироблена, складна форма особливо дратувала опонентів молодих "шістдесятників".
Валерія Шевчука навіть відправили на "перевиховання" у радянську армію. Причому служити довелося у негостинному Заполяр'ї. На далекій Півночі жилося дуже нелегко, проте й звідти він привіз чудові оповідання.
Донька письменника, Юліана Шевчук, розповідала, що батько "часто тікав від світу", жив "у власноруч вигаданому ефемерному світі десь з минулого століття".
Він і почувався одним із подорожніх, мандрівників, котрі шукають мудрості. Горизонти втікають, але в прагненні до них відкриваються нові й нові обшири.
Валерій Шевчук відкрив своїм читачам захопливі нові світи.
У серпні 2024 року Письменник Валерій Шевчук отримав відзнаку «Честь і слава Житомирщини».
Біографія письменника
Валерій Шевчук народився 20 серпня 1939 року в Житомирі.
У 1961 році він дебютував оповіданням «Настунька» про Т. Шевченка в збірнику «Вінок Кобзареві», що вийшов у Житомирі. Відтоді він не полишав письменницьку працю.
Валерій Шевчук вважається одним з фундаторів Житомирської прозової школи.
Крім того, Валерій Шевчук є автором близько 500 наукових і публіцистичних статей з питань історії літератури, дослідником і перекладачем сучасною українською мовою творів давньоукраїнської літератури. Також він працював над актуалізацією старокиївської літературної тематики та літератури середньої доби: роман «На полі смиренному» (1982), роман-есей «Мисленне дерево» (1986), упорядкування в перекладах на сучасну літературну мову збірки любовної лірики 16-19 століть «Пісні Купідона» (1984), «Літопис Самійла Величка» у журналі «Київ» 1986—1987 рр. та інше.
Валерій Шевчук став лауреатом Державної премії України ім. Т. Шевченка, премії фонду Антоновичів, літературних премій ім. Є. Маланюка, О. Пчілки, О. Копиленка, І. Огієнка, премії в галузі гуманітарних наук «Визнання» (2001).
29 листопада 2011 року була започаткована в Інституті філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка премія Валерія Шевчука (Премія Шевчука) — українська літературна премія, творча відзнака за кращу книгу прози, видану українською мовою за попередній календарний рік.
Про дату і час похорону письменника повідомлять додатково.

Новини рубріки

Фахівці попереджають про масове розмноження шкідників: рекомендації для аграріїв...
06 травня 2025 р. 13:19

Наруга над могилою захисника: у Житомирській області чоловік викрав...
06 травня 2025 р. 13:19