вологість:
тиск:
вітер:
Житомирська ОВА відповіла громаді Малина щодо «Калюжі»
У підприємців, за словами обласної влади, є всі необхідні дозволи, й підстав для зауважень не знайшли
Житомирська обласна військова адміністрація надала офіційну відповідь на колективне звернення жителів Малина щодо планів ТОВ «БМ Граніт-У» розробляти «Калюжу». Відповідь підписана заступником директора департаменту екології та природних ресурсів Миколою Семенюком, та надіслана на ім’я Олесі Рудицької, яка координувала оформлення листа від громади.
За інформацією ОВА, підприємство має всі необхідні дозволи на видобуток, зокрема спеціальний дозвіл на користування надрами ( 18 квітня, як писало MALYN.MEDIA, суд анулював спецдозвіл на надра, виданий ТОВ «БМ Граніт-У» у 2007 році ), укладений договір оренди землі та погоджені умови водокористування. Попри це, у період з 2019 по 2024 рік видобуток на території не здійснювався, хоча підприємство сплачувало оренду, запевняють в ОВА.
«ТОВ “БМ Граніт-У” планує відновити діяльність відповідно до вимог законодавства, на земельній ділянці площею 5,16 га, розташованій за 0,5 км на південний схід від м. Малин» , — йдеться у документі.
Щодо безпеки — в ОВА послалися на санітарно-епідеміологічну експертизу, яка підтвердила відповідність матеріалів чинним нормам.
Підкреслили окремо, що місцева влада зауважень до звіту з оцінки впливу на довкілля (ОВД) не висловила… Виконавчий комітет Малинської міськради не заперечує проти намірів компанії і навіть планує сприяти облаштуванню повноцінної рекреаційної зони з безпечними місцями для купання та благоустроєм.
Дослівно це звучить так: «Виконавчий комітет не заперечує щодо здійснення ТОВ “БМ Граніт-У” планованої діяльності на території громади та сприятиме в облаштуванні повноцінної зони відпочинку».
Це вже не перша офіційна відповідь на звернення громади Малина щодо «Калюжі». Наприкінці квітня на лист мешканців
відреагував
Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.
У своєму листі омбудсмен підтвердив розгляд звернення щодо «ймовірного порушення права на безпечне для життя і здоров’я довкілля» та скерував запит до Державної екоінспекції Поліського округу.
Подальші дії, як зазначив Уповноважений, залежатимуть від того, чи виявить інспекція порушення.
Нагадаємо, колективне звернення
підписали
понад тисячу мешканців. Воно стало реакцією на повідомлення про
позитивний висновок
ОВА щодо ОВД і відновлення намірів компанії розпочати видобуток граніту на території, яку місцеві сприймають як простір для відпочинку.
Вчергове зауважимо, що серед адресатів колективного звернення від громади була і Малинська міська рада, проте офіційної відповіді від міського голови Олександра Ситайла досі немає…

Новини рубріки

Інтерактивна зустріч освітян Звягельської громади: “Прозора школа — простір доброчесності”
08 травня 2025 р. 16:09

Кабмін оновив процедуру військово-лікарської комісії: що змінилося
08 травня 2025 р. 16:04

Стартував національний конкурс для підтримки малого і середнього бізнесу UEPA 2025
08 травня 2025 р. 15:53